Moksleivis gimtadienį atšventė kitaip

Moksleivis gimtadienį atšventė kitaip

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleivis Lukas Varanauskas savo 17-ąjį gimtadienį paminėti nusprendė netradiciškai. Užuot draugus pasikvietęs į svečius, jis Atvirame jaunimo centre surengė pirmąją personalinę fotografijų parodą „Prie jūros“.

Pasak Luko, taip originaliai atšvęsti gimimo dieną nusprendė trokšdamas parodyti kitiems, kaip mato pasaulį per fotoaparato objektyvą. Taip kuriantis jaunuolis norėjo prisistatyti miestiečiams.

L. Varanausko paroda yra apie jūrą ir tai, kas šalia jos. Fotografijomis norėta atskleisti žmogaus santykį su jūra, parodyti, kad ši galinga, banguojanti vandens stichija padeda žmogui nusiraminti ir net pažinti save.

Galerija

Ekspozicija nebuvo statiška, ją Lukas sumąstė ganėtinai kūrybiškai. Fone skambėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“. Šio žymaus Lietuvos muziko ir dailininko kūrinį parodos autorius pasirinko neatsitiktinai. Jaunajam menininkui imponavo žinia, kad M. K. Čiurlionis domėjosi ir fotografija. Per parodos atidarymą buvo skaitomos ir Henriko Radausko, Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės bei paties Luko eilės – gimnazistas kuria įvairius tekstus.

L. Varanauskas tvirtina fotografuoti specialiai nesimokantis, bet džiaugiasi fotografo Tado Pavilionio patarimais. Į šią meno sritį rimčiau gilintis pradėjo tik prieš metus ir su kiekviena diena jaučiasi tobulėjantis, nes kasdien atranda vis naujų kampų. Lukas savo galimybes išbandęs ir keramikoje, ir dailėje, ir teatro scenoje. Visgi fotografija jam artimiausia. Ji L. Varanauską traukia mistika, galimybe išreikšti save ir kitų žmonių jausmus, atskleisti gamtos trapumą ir didingumą.

Ši paroda vaikinui pirma, bet jis viliasi, kad tikrai ne paskutinė. Lukas dabar ruošiasi konkursams „Panevėžys – mano miestas“ bei Lietuvos mokinių fotografijos konkursui. O ateityje planuoja studijuoti fotografiją.

Šiuo metu dalis nuotraukų iš Atviro jaunimo centro perkeltos į penkiasdešimtmetį pradėjusią švęsti Juozo Miltinio gimnaziją.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų