Mokslas brangiau nei laisvė

Mokslas brangiau nei laisvė

Už kyšininkavimą ir kitus nusikaltimus ketveriems metams nuteista viešbučio „Romantic“ savininkė Dalia Kuklierienė kalėjimo išvengė. Bet ši bausmė jai gresia dėl nuslėptos kelionės į Maskvos universitetą, kur ji kremta socialinius mokslus.

Jau metus D. Kuklierienės elgesį kontroliuoja Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Panevėžio probacijos skyrius. Tokių prievaizdų verslininkė nusipelnė dėl praeityje padarytų nusikaltimų.

Panevėžio apygardos, o vėliau ir apeliacinis teismai ją pripažino kalta net trijose bylose dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo. D. Kuklierienei buvo skirta galutinė, ketverių metų, laisvės atėmimo bausmė, tačiau jos vykdymas trejiems metams atidėtas.

Vienintelė sąlyga, skyrusi verslininkę nuo belangės, buvo prievolė neišvykti iš gyvenamosios vietos be Probacijos tarnybos žinios. Ilgus mėnesius ji sąžiningai kiekvieną dieną prašė leidimo išvykti iš Panevėžio darbo reikalais ir taip nusipelnė teisėsaugos pasitikėjimą. Jai leista laisvai važinėti po Lietuvą.

Tačiau praėjusių metų gruodį D. Kuklierienė pasinaudojo savo prižiūrėtojų geranoriškumu ir padarė pažeidimą. Negavusi Probacijos tarnybos leidimo du kartus išvyko į Maskvą.

Dėl šio pažeidimo Probacijos tarnyba kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą, prašydama panaikinti anksčiau paskirtos bausmės atidėjimą.

Bijojo prašyti

Su advokatu į teismą atvykusi D. Kuklierinė pateikė papildomą medžiagą, kuria bandė įrodyti nusižengimo priežastis. Teismui buvo parodyta verslininkės sutartis su Maskvos universitetu dėl socialinių mokslų studijų, elektroninio pašto laiškai, kuriuose informuojama apie paskaitų grafikus, bei įskaitų knygelė.

„Suprantu, ką padariau, ir apgailestauju. Penkerius paskutinius metus laikiausi griežto režimo ir negalėjau niekur išvažiuoti. Tačiau dar 2013 metais įstojau į universitetą Rusijoje ir dėl savo rūpesčių kurį laiką turėjau imti akademinių atostogų. Jų terminas ėjo į pabaigą, tad rudenį ryžausi mokslus atnaujinti. Man artėja pensija, kitos galimybės nebebus“, – savo nusižengimą motyvavo kaltinamoji.

Verslininkė teigė, kad melavo probacijos pareigūnams būgštaudama Rusijos įvaizdžio Lietuvoje. Esą ir anksčiau jai prokuratūra neleido išvykti į šią šalį.

Ketina keisti profesiją

Mokytis Rusijoje D. Kuklierienei liko 1,5 metų. Į socialinių mokslų studijas studentei iš Lietuvos reikia važinėti kas du mėnesius. Vienos sesijos paskaitos trunka keturias dienas, kitą laiką studentai mokosi savarankiškai.

„Jei reikia, skirkite man viešųjų darbų – nebijau net gatvių šluoti. Bet manau, kad mano diplomas yra svarbus ir visuomenei. Su juo galbūt galėčiau dirbti kitiems naudingą darbą“, – teisinosi ir atsiprašinėjo D. Kuklierienė.

Ji patikino, kad rimtai ketina keisti profesiją. Viešbučio verslą galbūt perleistų artimiesiems, o pati dirbtų pagal naują išsilavinimą.

Abejojo kelionės tikslu

Tačiau prokurorės Aurelijos Gališanskytės geri kaltinamosios ketinimai neįtikino. Tas pats pažeidimas, pakartotas du kartus, anot jos, rodo piktnaudžiavimą.

„Kaltinamoji jau buvo įgavusi Probacijos tarnybos pasitikėjimą. O jos baimė pranešti dėl kelionės į Rusiją nepagrįsta“, – teigė prokurorė.

A. Gališanskytė neabejojo, kad D. Kuklierienės dokumentai, liudijantys apie studijas, tikri. Tačiau prokurorė nėra visiškai tikra, kad tai buvo vienintelis jos tikslas išvykti iš Lietuvos.

Valstybės pareigūnė pasiūlė nusižengusiai verslininkei skirti 4 m. laisvės atėmimo bausmę. Galutinis nuosprendis šioje byloje bus paskelbtas po savaitės.

Komentarai

  • Tataigi neberado kur ,,mokslus krimsti,, ruskyne,matai nebera kitu vietu.Lietuvos mat neuztenka.Visi meluoja,daro kazkokias aferas ..

  • galės Lietuvoje baigti studijas,sąlygos puikios nieks galvos nesuks,jikie verslai beigi buitiniai rūpesčiai.

  • Pas rusus turbūt gilina aferų studijas.

  • antra Kildišienė. Negali niekaip pasodinti.

    • Gėda .Iš kur tkios žinios,kad sutapatinote su Kildišienę? KOKĮ nusikaltim PRILYGINATE KILDIŠIENEI? Matyt laikraščių neskaitote.o gyvena e bobučių pletkais.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų