„Minties“ metų staigmena

„Minties“ metų staigmena

Mokykla, ar ji pradinė, ar progimnazija, ar gimnazija, pajaučia gyvavimo pilnatvę tik sujungusi mokinius, mokytojus, tėvus ir bendraminčius ar partnerius į vieną būrį. Tokį džiugų jausmą paskutinį balandžio ketvirtadienį išgyveno „Minties“ gimnazijos direktorius Egidijus Samas, sveikindamas visus, susirinkusius į gimnazijos aktų salę, į Padėkų vakarą.

Tradicinis bendruomenės renginys vainikavo kolektyvo mokslo metų veiklą. „Vienas gražiausių lietuviškų žodžių yra žodis AČIŪ,“- sakė pradėdamas renginį gimnazijos vadovas Egidijus Samas. O kiek kartų šis žodis skambėjo per tą vakarą, sunku būtų ir suskaičiuoti. Juk galima džiaugtis ir dėkoti, kad gimnazistai siekia mokslo aukštumų, puikiai pasirodo olimpiadose, konkursuose, projektuose. Smagu, kad abiturientė Marta Rulytė, mieste užėmusi II-ąją vietą, puikiai atstovavo miestui 28-ojoje respublikinėje istorikų olimpiadoje, o Jaunųjų filologų konkursui įdomų darbą, išsiųstą į šalies konkurso etapą, pateikė trečiokės Arneta Liberytė ir Iveta Kviliūnaitė ir kad antrokas Martynas Jakubauskas miesto Dailės olimpiadoje užėmė III-ąją vietą.

Galima čia vardinti ir vardinti gimnazistų mokslo, meno, sporto, savanoriškos veiklos pasiekimus, kurie buvo pagarsinti šio renginio metu. Visiems padėkota, net gimnazijos pagalbinis personalas įvertintas už puikų aplinkos, kuria didžiuojasi gimnazija, prižiūrėjimą. Padėkos teiktos mokytojams, ruošusiems mokinius olimpiadoms, konkursams, projektams. Net ir gimnazistų tėvai, įsijungę į veiklą, nebuvo pamiršti. Juk „Minties“ gimnazijos devizas, kad čia „…svarbus kiekvienas“, tad padėkota ir jiems. Tačiau visi labiausiai laukė iškiliausių įvertinimų, kas bus Metų pirmokas, Metų antrokas, Metų trečiokas, Metų ketvirtokas, Metų mokytojas, Metų mintietis ir Metų pilietiškiausias gimnazijos bendruomenės narys.

Nominantų rinkimuose dalyvavo visi, tad gausiais plojimais pasitiktos pirmokės Karolina Motiejūnaitė, Silvija Jakutytė, Kristina Ščerbinskaitė. Gimnazijos mokinių ir mokytojų skatinimo komisijos sprendimu Metų pirmoke tapo puiki, protinga, aktyvi veiklose gimnazistė Kristina Ščerbinskaitė. Iš antrokų dėl titulo varžėsi Remigijus Jovaiša, Deimantas Vaitkevičius ir Ignė Petraitytė. Pastaroji mergina turi daug nuopelnų gimnazijai, tad Ignė Petraitytė ir tapo Metų antroke. Trečiokų trejetas kandidatavo toks: Gintarė Prikotskytė, Egidijus Babičius ir Tautvydas Šimonis.

Metų trečioku tapo Tautvydas Šimonis, gebantis viską: renginių aparatūrą tvarkyti, renginių vedėju būti, be abejo, ir mokytis. Daugiausia šurmulio gimnazijoje sukėlė Metų ketvirtoko rinkimų išvakarės. Juk toks titulas bus paskutinį kartą jiems mokantis „Minties“ gimnazijoje. Tad rikiavosi toks trejetas: Veronika Palionytė, Marta Rulytė ir Meilė Vaičiūnaitė.

Ovacijomis pasitikta žinia, kad Metų ketvirtoke tapo Meilė Vaičiūnaitė, daugelio gimnazijos renginių veidas. Dar didesnė įtampa, kas bus Metų pilietiškiausias, nes šio titulo gali siekti bet kuris bendruomenės narys. Čia niekas negalėjo konkuruoti su abituriente Marta Rulyte, puikia gimnaziste, protmūšių organizatore…

Tad renginio svečias, „Minties“ gimnazijos bičiulis Seimo narys Povilas Urbšys apdovanojo nominantę ir negailėjo gerų žodžių Martai. Jam antrino ir renginio viešnia Viktorija Polzunovaitė, buvusi mintietė, nuoširdžiai prisimindama šią gimnaziją – jaukius antruosius kiekvieno vaiko namus.

Kuo toliau – tuo įtampa didesnė. Juk tapti Metų mokytoja – tai didelė atsakomybė. Ne veltui šį kartą Metų mokytojos vardu nominuota geografijos mokytoja Rimalda Vitkevičienė. Tai ji atkakliai ir atsakingai inicijuoja įvairias pilietiškas veiklas ypač šiais metais, minint Lietuvos 100-mečio jubiliejų.

Dar aktualesnis Metų mintiečio titulas. Juo įvertinta kūno kultūros mokytoja, sporto entuziastė Milda Masilionytė. Tai jos iniciatyva vyko ir „Šeštadieninis šeimų rytmetis“, ir „100 startų Lietuvai“, ir daug kitų renginių ne tik gimnazijoje. Na, o staimena visiems buvo nominacija „Metų staigmena“. Kitaip nepasakytina apie „Minties“ gimnazijos Ia klasę.

Joje mokosi vien vaikinai, bet išradingesni už kitus, gebantys nustebinti originaliais sveikinimais per šventes visą bendruomenę. Tad ir jie Padėkų vakaro nominantai. Na, o koks vakaras be geros muzikos?

Padėkų vakarą papuošė ir gražių emocijų pripildė Vytauto Mikalausko menų gimnazijos atlikėjai, muzikantai ir solistai. Tai vienas iš miesto kolektyvų, su kuriais „Minties“ gimnazija bendradarbiauja. Tad neapsieta be nuoširdžios padėkos šiems bičiuliams. O vakaras, kaip ir dera, baigėsi ilgiausiais plojimais, fotografų blykstėmis ir gėlių jūra. Gera būti tokios šaunios bendruomenės dalimi.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų