M. Garucko nuotr.

Miesto pirmenybėse – lemiamų kovų metas

Panevėžio krepšinio lygoje rungtyniaujančios komandos varžosi dėl Didžiosios ir Mažosios taurės. Kovoje dėl Mažosios taurės aštuonios ekipos jau pradėjo atkrintamąsias varžybas.

Panevėžio miesto vyrų krepšinio pirmenybėse atėjo lemiamų kovų metas. Komandoms, kovojančioms dėl Didžiosios taurės, liko sužaisti visiškai nedaug susitikimų, o Mažosios taurės varžybose jau prasidėjo atkrintamosios varžybos.

Panevėžio krepšinio lygos 2018–2019 metų sezono varžybos vyksta pagal kitokį formatą nei anksčiau. Iš pradžių visos komandos kovas pradėjo viename bendrame divizione, kurį sudarė keturi pogrupiai. Viename rungtyniavo šešios komandos, o kituose trijuose – po penkias. Iš viso miesto krepšinio lygos pirmenybėse startavo 21 komanda.

Pirmajame pirmenybių etape visos pogrupių komandos tarpusavyje susitiko po du kartus. Antrajame etape pirmąsias dvi vietas pogrupyje užėmusios komandos tęsia kovą dėl Didžiosios taurės, o likusios vietoje varžosi dėl Mažosios taurės.

Pajėgiausios aštuonios komandos rungtyniauja viename pogrupyje, o kolektyvai, kurie varžosi dėl Mažosios taurės, suskirstyti į du pogrupius.

Kovoje dėl Mažosios taurės viename rungtyniavo šešios komandos, o kitame – septynios. Po keturias pajėgiausias kiekvieno pogrupio komandas pateko į Mažosios taurės atkrintamąsias varžybas. Iš vieno pogrupio į atkrintamąsias varžybas pateko „Viesulas-Rezus“, „PKKSC-2“, „Panevėžio balsas“ ir „Kvieta“, o iš kito – „Fortūna“, „Pamėtom“, „PKKSC-1“ ir „Neformatas“.

Priklausomai nuo savo pogrupiuose užimtų vietų šios komandos buvo suskirstytos į ketvirtfinalio poras: „Viesulas-Rezus“ ir „Neformatas“, „PKKSC-1“ ir „Panevėžio balsas“, „PKKSC-2“ ir „Pamėtom“, „Fortūna“ ir „Kvieta“.

Šiame etape jau įvyko trys atkrintamųjų varžybų susitikimai. Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro abi komandos iškovojo pirmąsias pergales. „PKKSC-2“ 92:78 (29:20, 19:20, 27:18, 17:20) įveikė „Pamėtom“, o „PKKSC-1“ itin rezultatyviose rungtynėse 112:101 (29:27, 25:33, 29:24, 29:17) nugalėjo „Panevėžio balsą“. Dar viename susitikime „Viesulas-Rezus“ 64:78 nusileido komandai „Neformatas“.

Labai permainingai vyko susitikimas tarp „PKKSC-1“ ir „Panevėžio balso“ krepšininkų. Jaunieji trenerio Viktoro Apinio auklėtiniai stengėsi žaisti greitai ir dažnai atakuodavo iš trijų taškų zonos. Pirmoje rungtynių pusėje kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda.

Po pirmojo rungtynių ketvirčio vos 2 taškais pirmavo „PKKSC-1“ komanda, kurios žaidėjas paskutinę kėlinio sekundę pataikė iš toli. Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą perėmė labiau patyrę „Panevėžio balso“ žaidėjai, kurių gretose nesulaikomas buvo Arnas Samalionis. Šio žaidėjo vedami „Panevėžio balso“ krepšininkai įgijo dviženklę persvarą ir pirmavo rezultatu 40:29. Jaunieji varžovai nepalūžo ir prieš didžiąją pertrauką sušvelnino skirtumą iki 6 taškų – 54:60.

Po pertraukos aikštėje taip pat vyko labai atkakli kova. Sužaidus tris kėlinius vienu tašku priekyje buvo „Panevėžio balsas“ – 84:83. Paskutiniajame kėlinyje vyresni „Panevėžio balso“ krepšininkai pristigo jėgų, o jaunieji „PKKSC-1“ žaidėjai tuo sėkmingai pasinaudojo ir šventė pergalę 112:101.

Nugalėtojams 96 taškus pelnė trys krepšininkai: Benas Aleliūnas (39), Benas Navikas (30) ir Mykolas Čiuikinas (27).

Atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes komandos žais „Panevėžio balso“ aikštėje.

„Panevėžio balsui“ Arnas Samalionis pelnė net 44 taškus. Šis žaidėjas buvo pripažintas geriausiu vasario mėnesio miesto pirmenybių krepšininku. Jis vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 32,5 taško.

Kovo mėnesio geriausiu žaidėju pripažintas „Žilvino“ komandos krepšininkas Justinas Pomeckis.

Kovoje dėl Didžiosios taurės, kur varžosi aštuonios pajėgiausios miesto pirmenybių komandos, turnyro lentelė šiuo metu atrodo taip:

(vieta, komanda, žaistų rungtynių skaičius, pergalės, taškai)