Pernykštė miesto gimtadienio šventė sukvietė iki 5 000 dalyvių – šiemet tikimasi ne ką mažiau. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Miesto gimtadienyje – ateities vizijos

Miesto gimtadienyje – ateities vizijos

Panevėžys 514-ąjį gimtadienį pasitinka plačiais užmojais. Šiųmetės šventės tema – „Panevėžys atsinaujina“ – miestiečius nukels į vizijas, kokia įsivaizduojama Aukštaitijos sostinė po kelerių metų. Tris dienas truksiančioje fiestoje panevėžiečiams žadama naujovių, kūrybinių procesų bei meniškų pasirodymų, o ypač daug dėmesio sulauks vaikai ir jaunimas.

Šventę organizuojančių Panevėžio bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės teigimu, tokia tema pasirinkta neatsitiktinai. „Panevėžys jau paskelbė atsinaujinimo planus – miestas pasikeis vizualiai, architektūriškai ir jau po trejų metų Aukštaitijos sostinė turėtų atrodyti kitaip.“

Gimtadienio rengėjai žada pasiūlyti inovatyvių pramogų. Miesto erdvėse bus įrengtas specialus apšvietimas, veiks LED ekranai, kuriuose bus galimybė pamatyti naujausius architektūrinius sprendimus.

Rugsėjo 8–10 dienomis vyksiančioje šventėje išskirtinio dėmesio, kaip minėta, sulauks jaunieji miesto gyventojai. Jau nuo rugsėjo 1-osios prie Bendruomenių rūmų įsikurs ir pramogų parkas vaikams. S. Myškienė atskleidė, jog jau tradicija tapusią Panevėžio miesto eiseną šiemet ves būtent mažieji panevėžiečiai, o prisijungti kviečiamos tiek jaunos šeimos su atžalomis, tiek dar būsimos mamos.

Mados fiesta

Miesto šventėje pasirodys kadaise konkurse „Išdykęs stilius“ savo veiklą pradėję menininkai Tomas Baranauskas bei Monika Dirsytė.

Laisvės aikštėje M. Dirsytė su Gyčio Ivanausko teatru pristatys projektą „Neatimsi manęs iš manęs“: šiaurinėje aikštės dalyje pasirodymą surengs 22 aktoriai, šokėjai ir šiuolaikinio meno trupė.

Dizaineris T. Baranauskas panevėžiečiams rengiasi pristatyti aplinką tausojančių drabužių kolekciją.

Tradicine tapusi miestiečių eisena Panevėžio gatvėmis šiemet, žadama, bus ypatinga. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Dar vienas šventės akcentas – jaunųjų dizainerių mugė. Laisvės aikštėje iškilsiančiose moderniose palapinėse įsitaisys ir panevėžiečius į susitikimus pakvies žinomi šalies dizaineriai. Naujosios kolekcijos bus pristatomos ant podiumų, patikusius darbus miestiečiai galės ir nusipirkti.

„Madų čia demonstruota įvairiausių, tačiau susitikimų su dizaineriais ir juo labiau galimybės įsigyti kostiumų dar nebuvo“, – intriguoja S. Myškienė.

Iš Laisvės aikštės tiesiai į ateitį

Šventės metu miesto širdyje įsikurs oazės, šiuolaikinio meno pieva, kur bus galima pamatyti garsiausių Lietuvos menininkų ekspozicijas. Panevėžiečius, gimtadienio svečius linksmins ir oro akrobatai bei trikingo meistrai.

Šurmulys Laisvės aikštėje netils nuo ryto iki vakaro: šiuolaikinio meno, inovacijų ir technologijų pristatymai nukels į ateitį, stebins mokslininkų, išradėjų atliekami eksperimentai, o po aikštę vaikštinės robotai ir transformeriai.

Ukmergės gatvėje veiks „Street Art“ kertelė. Čia jaunieji dailininkai, kurių dauguma panevėžiečių, ne tik atskleis gatvės mene savo požiūrį į miesto ateitį, bet ir įamžins praeivių svajones. Norintieji galės paimti teptuką į rankas ir patys padėti dailininkams nupiešti paveikslą.

Staigmenos lauks vakaro koncertuose

Pirmąjį miesto gimtadienio vakarą, kaip jau ir įprasta, Panevėžį sudrebins koncertas. Jame planuoja pasirodyti Simona Albavičiūtė-Bandita kartu su Dj Donatello, GJan, šiuolaikinių šokių grupės ir kiti.

Vakaro diskotekai ruošiama vizualinių efektų ir interaktyvių veiklų, o virš šokančiųjų galvų riedės šviečiantys, permatomi didžiuliai kamuoliai.

Rugsėjo 9-osios, šeštadienio, koncerte scenoje pasirodys vien Lietuvos atlikėjai – Saulius Prūsaitis, Leon Somov ir Jazzu, Monika Linkytė, šiuolaikinių šokių grupė „Skillz“. Vakarą vainikuos grandiozinis lazerių ir fejerverkų šou bei paslaptingųjų Klaipėdos smilgininkų pasirodymas – šviečiančiomis smilgomis bus apjuosta visa Senvagė.

Sekmadienis – sporto ir šeimų diena

Trečiąją miesto gimtadienio dieną Panevėžyje dėmesį trauks patys stipriausi šalies vyrai, susirungsiantys dėl Lietuvos galiūno vardo.

Šventės svečiai taip pat kviečiami į Tautinio kostiumo koncertą Senvagėje, kur pasirodymus surengs visų penkių Lietuvos regionų atlikėjai. Organizatoriai tvirtina, jog ir šis koncertas nebus įprastas – žiūrovams suteikiama galimybė virtualiai pasimatuoti bet kokio regiono tautinį kostiumą, o atsiminimui gauti ir nuotrauką. Anot S. Myškienės, tokia pramoga yra graži jungtis tarp paveldo ir šiuolaikinių technologijų.

Panevėžio gimtadienio šventė pernai pritraukė iki 5 000 dalyvių. Pasak S. Myškienės, vien šventinėje eisenoje ir kitose šventės atrakcijose dalyvavo apie 3 500 žmonių.

„Matome, kad panevėžiečiai darosi sąmoningesni, yra aktyvūs. Nebereikia jų tempti už rankos linksmintis – patys noriai įsitraukia į gimtadienio pramogas“, – pasidžiaugė viena šventės organizatorių.

Komentarai

  • Praėjusių metų miesto šventė buvo fantastiška!

  • Swag

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų