Miesto gatvėse siautėja nesučiumpami plėšikai

Miesto gatvėse siautėja nesučiumpami plėšikai

Panevėžiečiai sunerimę, ar tik miestui negrįžta taip sunkiai atsikratytas Čikagos vardas. Dar net neįpusėjus spalio mėnesiui, Aukštaitijos sostinėje gatvėse jau penkis kartus užpulti ir apiplėšti žmonės. Policijai šiemet prasčiau sekasi sučiupti nusikaltėlius. Pernai per 10 mėnesių iš 44 įvykdytų apiplėšimų buvo išaiškinti 33, o šiemet per tą patį laiką iš 47 – tik 19.

Aštuonių jaunų plėšikų kompanija vyrą sumušė ir apiplėšė vidury Senamiesčio gatvės praėjusio savaitgalio naktį. Nusikaltėlių grobis – mobiliojo ryšio telefonas ir 460 eurų.

Trys nepažįstami asmenys auką –41-erių Panevėžio rajono gyventoją – prieš porą dienų nusižiūrėjo ir užpuolė Klaipėdos gatvėje.

Du jaunuoliai moterį apvogė Žemaičių gatvėje praėjusios savaitės penktadienį. Pirkinių maišelį ir rankinę praradusi nukentėjusioji patyrė išgąstį ir 345 eurų nuostolį.

Tą pačią savaitę į policiją kreipėsi Danutės gatvėje apiplėšta panevėžietė. Du nepažįstami vaikinai ją smaugė ir apvogė. Iš rankų išplėštoje piniginėje buvo 145 eurai.

Spalio 1-ąją 66-erių vyras užpultas J. Basanavičiaus gatvėje. Nukentėjęs vyras pasakojo, kad užpuolikas iš nugaros į galvą jam sudavė smūgį ir šis neteko sąmonės. Iš panevėžiečio pagrobta piniginė. Užpuolikų grobis – vos 36 eurai.

Ruduo – nusikaltimų metas

Tokia statistika gąsdina ir glumina – ar tik vėl netapo pavojinga vaikščioti Panevėžio gatvėmis, ne tik tamsiuoju metu, bet net ir dieną? Panevėžio apskrities policijos komisariato pateikiama statistika turėtų šiek tiek raminti.

Šių metų sausio–rugsėjo mėnesiais registruoti 47 apiplėšimai. Per tą patį laiką pernai – 44.

Šį spalį plėšimų vienu daugiau (iš viso 5) nei praėjusių metų tokį patį mėnesį. Tiesa, šis spalis dar nesibaigė.

„Dažnai rudenį stebime įvairių įvykių pagausėjimą. Tai gali lemti visa virtinė priežasčių – ir tai, kad gyventojai sugrįžta į miestą po atostogų užsienio šalyse, parvažiuoja iš vasaros laikinų gyvenamųjų vietų, ir tai, kad į Panevėžio mokymo įstaigas atvyksta jaunuolių iš kitų miestų ar miestelių“, – paskutinėmis savaitėmis padidėjusį apiplėšimų skaičių komentavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas.

Pastebima, kad užpuolikų aukomis gatvėse neretai tampa viešumoje pasirodę neblaivūs piliečiai.

Dėl spalio mėnesį įvykdytų apiplėšimų ir vienos atviros vagystės pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus. Policija vis dar nerado įtariamųjų, tad ir negali paaiškinti nusikaltimų motyvų bei priežasčių – tai esą priklauso nuo objektyvių ir subjektyvių aplinkybių visumos.

Įtariama, kad gyventojus spalį užpuldinėjo jauni vaikinai.

Vaizdo kamerų per mažai

„Panevėžio apskrities policija dėl spalio nusikalstamų veikų pradėjo ikiteisminius tyrimus, atlieka būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus: atliekami ir vieši, ir nevieši veiksmai, tikrinama informacija, nustatomi nusikalstamas veikas įvykdę asmenys. Visos policijos pajėgos, dirbančios mieste ir rajone, nukreiptos anksčiau minėtų nusikalstamų veikų prevencijai ir užkardymui bei įtariamiesiems sulaikyti, tuose rajonuose, kur buvo įvykdytos nusikalstamos veikos, pagal galimybes dirba sustiprintos pajėgos“, – komentavo viršininko pavaduotojas.

Šiais metais Panevėžio apskrities policijos komisariatui sunkiau sekasi tirti panašias nusikalstamas veikas. 2017-ųjų sausio–spalio mėnesiais iš 44 išaiškinti 33 apiplėšimai, o šiemet per tą patį laiką iš 47 – tik 19.

Pareigūnų bei nusikalstamų veikų užkardymo ir prevencijos, nusikalstamų veikų įvykdymo priežasčių klausimus gvildenančių mokslo atstovų nuomone, didesnis vaizdo stebėjimo kamerų skaičius turi įtakos teisės pažeidimų sumažėjimui ten, kur jos įrengtos.

Šiuo metu miestą stebi 16 vaizdo kamerų. 2019 metais turėtų būti įrengtos 36 vaizdo stebėjimo kameros. Ši apsaugos priemonė Panevėžyje naudojama ten, kur rekomenduoja policija.


Birutė Marcinkevičienė

Daug metų gyvenau Panevėžyje, o dabar esu išsikrausčiusi į Pasvalio rajoną. Bet į Panevėžį grįžtu vos ne kiekvieną dieną ir man nė kiek nebaisu vaikščioti šio miesto gatvėmis. Niekas niekada nebuvo man pastojęs kelio. Aišku, naktimis aš niekur neinu, po 20 val. sėdžiu namuose.

Man nebaisu, gal kaip tik žmonės manęs bijo… Bet ir jei ir pasitaiko apiplėšimų, manau, kad juos nusikaltėliai susigalvoja neturėdami ką veikti ir norėdami lengvai pasipelnyti.

Sutuoktiniai Aldona ir Alfonsas

Jokia čia ne naujiena tie apiplėšimai. Panevėžyje gyvenam 12 metų J. Basanavičiaus gatvės užkampyje ir mums viskas gerai. Nebuvome niekada užpulti, tuo ir džiaugiamės. Gal daugiau niekas mūsų ir nepuls, nėra ko iš mūsų, senelių, gauti. Nieko nebijome – didesnė bėda mums dabar patekti pas šeimos gydytoją, talonas tik po dviejų mėnesių.

O dėl nusikaltimų reikia žiūrėti į jaunimą. Darbų nėra, pinigų nėra…

Studentas Eimantas

Ne itin domiuosi žiniasklaida, tad ir apie apiplėšimų skaičiaus padidėjimą nieko negirdėjau. Pats Panevėžyje jaučiuosi gana saugiai, baisiau gal tik naktimis kur nors prie prekybos centrų, kur grupėmis renkasi jaunimas. Mokausi Kaune, ten tamsiuoju paros metu drąsiau.

Gal žmonėms pinigų reikia, kad jie sugalvoja užpuldinėti kitus gatvėse, o gal trūksta veiklos. Nežinau tų priežasčių.

Komentarai

 • Visi darbo biržos išmokų gavėjai privalo puse dienos dirbti bet kur, tuomet ir miestas bus apšienautas, apšluotas,kavinėse netrūks žmonių,prie gatvių remonto pagalbiniai darbininkai visada praverstų ir t.t. ir t.t.

 • O kodėl mieste nėra pėsčiomis patruliuojančių policininkų?

  • Cia tai nusisnekejimas Tai pats ir vaiksciok. Viso miesto neapeis

   • su cadyy stovet beržu gatvei aišku kad lengviau nei po gatves pasivaikščiot

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų