V. Bulaičio nuotr.

Miesto centrą užliejo muzika

Miesto centrą užliejo muzika

Šeštadienį jau nuo ryto miesto centras buvo pilnas gyvybės. Panevėžiečiai čia traukė ne tik pasimėgauti gražiu pavasario oru, bet ir gerai praleisti laiką. Gerą nuotaiką ir teigiamas emocijas dovanojo jau vienuoliktą kartą vykstančios Gatvės muzikos dienos dalyviai.

Dovanojo gerą nuotaiką

Kas virkdė akordeoną, kas brazgino gitaromis, o kas fleitos ar pianino garsais virpino žmonių širdis. Dažnas į Laisvės aikštę užsukęs panevėžietis buvo kiek nustebęs, išvydęs ne tik pradedančiuosius muzikantus, bet ir puikiai mieste žinomus žmones – gitara grojo net vienos didžiausių mieste įmonės generalinis direktorius.

Kaip sakė Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“, kurio iniciatyva Gatvės muzikos diena organizuojama Panevėžyje, vadovas Tomas Bilevičius, šiemet dalyvauja dvylika dalyvių ar grupių, tačiau visi jie labai skirtingi – nuo populiariosios ir klasikinės iki instrumentinės ar alternatyviosios muzikos. Jauniausiam dalyviui – vos dvylika metų, o vyriausi – jau senjorai.

“Šios šventės tikslas – paskatinti grojančius ir dainuojančius žmones nesislėpti ir išeiti į gatves, kartu miestiečiams dovanojant gerą nuotaiką. Juk mums kartais taip trūksta to stabtelėjimo, pokalbio, bendrystės. Gatvės muzikos diena reikalinga ne tik muzikantams, bet ir visiems panevėžiečiams”, – sako T. Blevičius.

Save šio renginio senbuviais galintys vadinti grupės “Pempė” nariai Izaokas Danielius ir Jonatanas teigė, kad jiems tai jau penktoji Gatvės muzikos diena. Abu vaikinai kone kiekvieną sekmadienį groja Panevėžio evangelijos bažnyčioje, tačiau mielai prisijungia ir prie tokių gražių iniciatyvų kaip ši. Pianinu ir fleita grojantys muzikantai teigė, kad jiems didžiausias malonumas yra muzikuoti pačioje miesto širdyje.

Mums tai galimybė pasirodyti, o kartu ir gerą nuotaiką bei emocijas panevėžiečiams dovanoti. Tikiu, kad žiūrovams taip pat smagu, kaip ir mums“, – kalbėjo vaikinai.

Netikėtame amplua

Nemažas būrys žiūrovų itin palaikė gitara bei būgnais grojančius draugus Ernestą, Pauliną ir Vakarį. Kaip pasakojo Ernestas, Gatvės muzikos dienoje jie dalyvauja jau antrą kartą. Jų tikslas – tiesiog gerai praleisti laiką ir užsidirbti vieną kitą eurą. O panevėžiečiai, pasirodo, gana dosnūs jauniesiems muzikantams. Pasak vaikino, jam teko groti ir sostinės gatvėse, bet ten žmonės gana abejingai praeina pro gatvės muzikantus.

“Labai džiugu, kad panevėžiečiai ne tik aukoja, bet ir stabteli pasiklausyti, paploti ir palaikyti. Būtent ši gera atmosfera ir skatina mus groti gatvėje. Nesame profesionalūs muzikantai ar grupė, tik labai geri draugai, kuriems muzika yra gyvenimo dalis”, – geros nuotaikos nestokojo trijulė.

Prie jaunimo prisijungė ir senjorai. Akordeoną virpinantis pensininkas Aleksas pasakojo, kad Laisvės aikštėje dažnai groja ne tik per šią šventę, bet ir paprastomis dienomis. Muzika jį lydi nuo pat mažų dienų, tad ir dabar nesinori paleisti akordeono.

Čia groju kone kiekvieną dieną. O ką daugiau pensininkui veikti“, – šypsosi Aleksas.

Bene daugiausia simpatijų ir aplodismentų pelnė gitaromis grojantys ir dainuojantys du daugeliui miestiečių puikiai pažįstami muzikantai. Tiesa, pažįstami ne kaip muzikos pasaulio žvaigždės – kiek netikėtame amplua pasirodė vienos didžiausių pramonės įmonių “Schmitz Cargobull Baltic” generalinis direktorius Raimundas Petrauskas bei miesto Tarybos narys ir Panevėžio kolegijos Praktinio mokymo centro vadovas Kęstutis Lukoševičius. Vyrai juokavo, kad gal normalūs žmonės tiek ilgai nesibičiuliauja, bet jie jau daugiau kaip 35-erius metus geriausi draugai – nuo pat studijų laikų. Kartu ne tik keliauja, sportuoja, bet ir muzikuoja. Muzika abiejų jų gyvenime užima didelę dalį – tai ir bendravimų, susitikimų forma, ir saviraiška, ir tiesiog geras laiko praleidimas. Tad ir prie Gatvės muzikos dienos renginių prisijungė tiesiog norėdami gerai praleisti laiką.

Dalyvaujame gal jau penktą kartą, didžiausias atlygis – publikos aplodismentai, šypsenos, prašymai pakartoti ir gera nuotaika“, – sakė R. Petrauskas ir K. Lukoševičius.

Galerija

Komentarai

  • Kažkuriais metais prie Aleksandro paminklo įsikurdavo stiprus ansamblis ir grodavo taip, kad skambėdavo visa aikštė,dabar tas dingo, o pavieniai muzikantėliai efekto nesudarė, ėjau ir nuėjau.

  • Grojo super muzikantai.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų