Metus išlydėjo berniukas, sutiko mergaitė

Metus išlydėjo berniukas, sutiko mergaitė

Per 2016-uosius metus Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje pasaulį išvydo 1335 naujagimiai. Pats paskutinis praėjusiais metais prisibelsti spėjo panevėžiečių Deimantės ir Karolio daugiau kaip keturių kilogramų ir šimto gramų sūnelis.

Naujųjų metų naktį nė vienas naujagimis ateiti nepanoro – metų sandūroje daugiau kaip parą nė vieną moteris negimdė. Tik vėlyvą sausio 1-osios popietę riksmu pasisveikino pirmoji 2017-ųjų metų naujagimė. Mergaitė jau ir vardą turi – Rugilė.

Jos mama, 32 metų panevėžietė Inga sako iš anksto žinojusi, jog gims dukra, tad ir vardą išrinko jai patį gražiausią. Rugilė – pirmasis jos vaikelis.

Daugiau gimusiųjų sausio 1-ąją nebuvo. Kaip sako Akušerijos skyriaus vedėjas Raimundas Petrauskas, antroji šių metų gimdyvė taip pat susilaukė mergaitės. Ji gimė antroje nakties į sausio 2-ąją pusėje.

Gyvens Lietuvoje

Gruodžio 31-ąją gimdžiusios Deimantės mama Virginija padėti dukrai atvažiavo iš Londono. Pirmojo anūko susilaukusi moteris pasakoja, kad ir jos vienturtė dukra anksčiau kartu gyveno užsienyje – šeima į Angliją gyventi išvažiavo maždaug prieš dešimt metų.

„Manėme, išvyksime keliems mėnesiams ar metams – užsidirbsime pinigų ir grįšime atgal. Tačiau realybė kitokia, pinigais niekur nelyja. Susiklostė taip, kad teko ten likti ilgam“, – „Sekundei“ pasakojo moteris.

Vis dėlto jos dukra – jau nebe Londono gyventoja. Motina džiaugiasi, kad Deimantė, susipažinusi su panevėžiečiu Karoliu, grįžo į Lietuvą. Vaikinas iš gimtojo krašto išvažiuoti neketina, tad ir mylimą moterį parsivežė čia. Jie gyvens Lietuvoje.

Virginija, kiek pasibuvusi su mažuoju anūkėliu, netrukus išvažiuos atgal.

„Būsiu skaipinė močiutė – bendrausime ir matysimės tik kompiuterio ekrane. Žinoma, kiekviena proga stengsiuosi grįžti į Panevėžį“, – kalbėjo moteris.

Ji tikina į Londoną išvažiuosianti ramia širdimi – Lietuvoje likusi jos dukra čia turės tarsi antrą mamą. Ją atstos Karolio mama .

Virginija džiaugiasi, kad anūkas, kuriam jau duotas Domo vardas, į pasaulį atėjo ypatingu metu – jo gimtadienį visada lydės fejerverkai, eglučių girliandos ir gausybė linkėjimų.

Berniukas turėtų augti labai laimingas – juk jau pačias pirmąsias jo akimirkas apgaubė meilė. Domo tėvai, abu jo seneliai, abi močiutės, giminaičiai, draugai – visi džiaugiasi mažojo panevėžiečio atėjimu.

Virginija apgailestauja, kad šios laimingos valandos nesulaukė nepaprastai Deimantę mylėję jos seneliai. Virginijos tėvai – tai garbaus amžiaus panevėžiečių pora, kurią 2014 metų rugsėjį pėsčiųjų perėjoje automobiliu parbloškė girtas Kriminalinės policijos pareigūnas.

Kartu ėjęs moters brolis išgyveno, o darniai ilgus metus petys į petį drauge ėję, visų pažinojusiųjų pagarbą pelnę sutuoktiniai žuvo iš karto.

Iš tolimų kraštų

Apžvelgdamas praėjusius metus Akušerijos skyriaus vedėjas R. Petrauskas sako, kad jie buvo gana sėkmingi. Baigtas įgyvendinti Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos dar 2012 metais pasirašytas paramos susitarimas su Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūra. Įgyvendinant projektą įsigyta naujos aparatūros, personalas galėjo dalyvauti naudinguose mokymuose, be to, visi panevėžiečiai mato, kad pastatas gražiai atnaujintas. Tai padaryti jau seniai reikėjo – gimdymo namai pastatyti 1964 metais. Per tą laiką kapitalinis remontas nebuvo atliktas.

Ligoninė ir šiemet pasirengusi priimti šimtus gimdyvių. Kiekvienais metais, pasak skyriaus vedėjo, čia vaikelių susilaukia daugiau kaip tūkstantis moterų. Būna metų, kai gimdyvių skaičius artėja prie pusantro tūkstančio, kartais vos viršija tūkstantį.

Praėjusiais metais, palyginti su 2015-aisiais, gimdymų būta maždaug šešiasdešimčia mažiau.

R. Petrausko teigimu, praėjusiais metais Panevėžyje mažylių susilaukė ir labai tolimų kraštų atstovės – gimdė viešnios iš Australijos ir Kinijos.

Komentarai

  • pritariu petrauskui

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų