Lietuvos dviračių sporto federacijos surengtuose rinkimuose paaiškėjo geriausi 2018 m. Lietuvos dviratininkai. Nugalėtojų gretose – Panevėžio sportininkės Olivija Baleišytė ir Akvilė Gedraitytė. LDSF nuotr.

Metų Lietuvos dviratininkės – O. Baleišytė ir A. Gedraitytė

Metų Lietuvos dviratininkės – O. Baleišytė ir A. Gedraitytė

Lietuvos dviračių sporto federacijos surengtuose rinkimuose paaiškėjo geriausi 2018 m. Lietuvos dviratininkai. Nugalėtojų gretose – Panevėžio sportininkės Olivija Baleišytė ir Akvilė Gedraitytė. Iš viso buvo nominuotos aštuonios dviratininkės ir devyni dviratininkai.

Metų dviratininke pirmą kartą tapusi panevėžietė O. Baleišytė 2018-2019 m. pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo skrečo rungtyje iškovojo sidabro medalį, o pirmojo etapo daugiakovėje (omniume) buvo ketvirta. 2017-2018 m. pasaulio taurės varžybų penktojo etapo daugiakovėje užėmė penktą vietą, skrečo rungtyje – šeštą. Europos jaunimo (iki 23 metų) pirmenybėse panevėžietė užėmė penktą vietą atkrintamosiose lenktynėse, septintą – daugiakovėje, aštuntą – skrečo rungtyje. O. Baleišytė šiemet tapo tarptautinių varžybų nugalėtoja ir prizininke Čekijoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Slovakijoje ir Lietuvoje. Šalies treko pirmenybėse ji iškovojo penkis aukso ir du sidabro medalius, o šalies plento čempionato pavienio starto lenktynėse pelnė sidabro medalį. Sportininkę treniruoja Antanas Jakimavičius ir Solveiga Baleišytė.

Geriausių 2018 m. Lietuvos sportininkų rinkimuose trečią vietą užėmė 2016 ir 2017 metų laureatė Simona Krupeckaitė. Panevėžietė šiemet pasaulio treko čempionato keirino rungtyje iškovojo bronzos medalį, sprinto rungtyje buvo septinta. S. Krupeckaitė 2017-2018 m. pasaulio taurės varžybų penktojo etapo sprinto ir komandų sprinto (kartu su Migle Marozaite) lenktynėse iškovojo sidabro medalius, o 2018-2019 m. pasaulio taurės varžybų pirmojo etapo keirino rungtyje buvo ketvirta. Dviratininkė Europos treko čempionato komandų sprinto lenktynėse su M. Marozaite užėmė šeštą vietą.

Geriausio Lietuvos dviratininko rinkimuose antra vieta atiteko Panevėžio sportininkui Vasilijui Lendel. Sportininkas 2017-2018 m. pasaulio treko taurės varžybų penktojo etapo sprinto lenktynėse iškovojo sidabro medalį, Europos čempionate šioje rungtyje buvo aštuntas, pasaulio čempionate – dvyliktas.

A. Gedraitytė praėjusiais metais buvo išrinkta kylančia žvaigžde, o šiemet tapo geriausia jaunąja dviratininke. Sportininkė šiemet Europos jaunių čempionato pavienio starto lenktynėse užėmė 14 vietą, pasaulio čempionate tarp jaunių šioje rungtyje buvo 24. Ji Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Tautų taurės jaunių varžybose Italijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose užėmė ketvirtą, septintą, devintą ir dešimtą vietas, laimėjo daugiadienes jaunių lenktynes Belgijoje ir Nyderlanduose, tapo Lietuvos jaunių pavienio starto bei grupinių lenktynių čempione, o šalies čempionato grupinėse lenktynėse tarp moterų buvo ketvirta. A. Gedraitytę treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė.

Šiais metais Lietuvos treko dviratininkai pasaulio ir Europos čempionatuose bei pasaulio taurės varžybose iškovojo devynis medalius – aštuonis sidabro ir vieną bronzos, o plento dviratininkai į UCI kalendorių įtrauktose varžybose užsienyje prizines vietas iškovojo 19 kartų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų