Meras lieka nušalintas nuo pareigų

Meras lieka nušalintas nuo pareigų

Neskundžiama apygardos teismo nutartimi miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas lieka nušalintas iki gruodžio 20 dienos.

Panevėžio apygardos teismas atmetė nušalinto Panevėžio vadovo R. M. Račkausko skundą dėl rugsėjo 20 dieną Panevėžio apylinkės teismo jam pratęsto laikino nušalinimo nuo pareigų.

Atmesdamas įtariamojo skundą, apygardos teismas pažymėjo, kad visiškai sutinka su ikiteisminio tyrimo teisėjo sprendimu, kuris laikiną nušalinimą nuo pareigų pratęsė siekiant, kad būtų greičiau ir nešališkiau ištirta nusikalstama veika ir būtų užkirsta galimybė įtariamajam daryti naujas nusikalstamas veikas.

Įtarime nurodytas nusikalstamas veikas valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams R. M. Račkauskas galimai padarė eidamas Panevėžio miesto savivaldybės mero pareigas, vykdydamas savo tiesiogines tarnybines funkcijas, todėl, teismo įsitikinimu, nenušalinus jo nuo užimamų pareigų, jis turėtų galimybę trukdyti procesui – paslėpti, sunaikinti dokumentus ar daiktus, daryti įtaką esamiems ar galimiems liudytojams ir kt. bei daryti naujas nusikalstamas veikas. Apygardos teismas taip pat nurodė, kad skyrus įtariamajam kitas procesines prievartos priemones ir taip suteikus jam galimybę eiti mero pareigas, o kartu bendrauti su pavaldžiais ir nepavaldžiais asmenimis, kuriems galimai žinomos ikiteisminiam tyrimui svarbios aplinkybės, turėti prieigą prie duomenų bazių ir dokumentų, nebus užtikrintas sklandus ir greitas tyrimas.

Tesimas nutartyje atmetė įtariamojo gynėjo argumentą, jog įtariamasis R. M. Račkauskas nušalinimo nuo mero pareigų laikotarpiu neturi galimybės dirbti kitą darbą ar eiti kitas pareigas.

„Vietos savivaldos įstatyme yra išdėstytas draudimas merui ar jo pavaduotojui dirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ar organizacijose ir gauti kitą atlyginimą, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą. Tačiau šis draudimas galioja tik asmeniui, kuris tiesiogiai vykdo mero ar jo pavaduotojo pareigas. Šiuo atveju R. M. Račkauskas yra nušalintas nuo mero pareigų, o kartu neteko mero įgaliojimų. Todėl laikotarpiu, kai jis neatlieka mero darbinių funkcijų ir negauna už tai atlygio, pragyvenimui lėšų gali gauti dirbdamas bet kokį kitą darbą“ – pažymėjo teismas.

Ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

 

Komentarai

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų