V. Bulaičio nuotr.

Mažais žingsniais į žmogaus didybę

Mažais žingsniais į žmogaus didybę

Pusantro mėnesio trukusi Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės Vaikų literatūros skyriaus iniciatyva organizuota vasaros stovykla baigėsi. Šiais metais jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai susibūrė į linksmą edukacinį projektą „Žmogus iš didžiosios Ž“. Stovyklautojai lavino savo kūrybiškumą, ugdė smalsumą ir norą pažinti.

Pakeisti nuomonę

Ne pirmus metus vaikų vasaros užimtumo stovyklą organizuoja Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės Vaikų literatūros skyrius. Jo vadovė Greta Ratkutė sako, jog šiais metais norėta atsižvelgti į visuomenėje vyraujančias skambias klišes ir jas paneigti.

„Žmonės turi suvokimą, jog būti žmogumi iš didžiosios raidės yra labai sudėtinga: reikia būti didžiam, nusipelniusiam ir daug padariusiam ar turėti pelningą verslą“, – svarsto projekto sumanytoja.

Tačiau, kaip tvirtina pati pašnekovė, toks požiūris tėra mitas, nes vaikai yra lygiaverčiai suaugusiesiems: tiems, kurie dažniausiai ir įvardijami žmonėmis iš didžiosios raidės.

G. Ratkutė įsitikinusi, jog didį žmogų privaloma ugdyti nuo mažumės – tereikia vaikams įskiepyti suvokimą, jog net ir patys didžiausi darbai prasideda nuo vos akiai įžiūrimų dalykų. Turinys, kuriuo save užpildai, ir yra kelio į žmogaus iš didžiosios raidės gyvenimą pradžia.

„Norėjome stovyklautojams parodyti, kaip paprasta būti geru ir nuoširdžiu žmogumi, žavėtis ir žygiuoti per gyvenimą. Siekėme lavinti vaikų supratimą iš kitos perspektyvos nei iki šiol suformuotas visuomenės požiūris“, – patikino Vaikų literatūros skyriaus vadovė.

Ugdyti kūrybišką asmenybę

Panevėžio savivaldybės remiamoje vasaros stovykloje buvo kviečiami dalyvauti visi jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai nuo pirmos iki ketvirtos klasės. Šiais metais panorusiųjų dalyvauti išskirtiniuose užsiėmimuose susirinko bene dvi dešimtys – tarp jų ir keli veikla susidomėję penktokai.

Stovyklos vedliu tapo Virginijus Benašas – visame mieste puikiai pažįstamas aktyvistas bei fotografas. G. Ratkutė juokiasi, jog net keturis kartus per savaitę su mažaisiais susitikdavęs vyras turėjęs pasiraitoti rankoves, kad suplanuotų vaikams įdomią, vertingą veiklą.

Tačiau buvus didelių sunkumų pats V. Benašas nemato. Sumanumo ir energijos nestokojantis stovyklos vadovas puikiai sutaria su vaikais.

Stovyklauti pasiruošusių vaikų pusantro mėnesio trukusiame linksmame vasaros nuotykyje laukė įvairi, kūrybiškumą lavinanti veikla. Užsiėmimai vyko ne tik pagrindiniuose bibliotekos rūmuose, galerijoje „2-as aukštas“, bet ir mieste. Stovyklautojai lankėsi „Amalkeros“ leidykloje, žirgyne, „Židinio“ bibliotekoje, suplanavo ne vieną žygį – į Gamtos mokyklą aplankyti žvėrelių, pasidomėti mieste esančia Žvaigždžių gatve.

Aktyvūs vaikai – miesto ateitis

Antradienį stovyklautojai ir jų tėvai rinkosi į baigiamąją stovyklos ceremoniją. Galerijoje „2-as aukštas“ buvo eksponuoti stovykloje mažųjų sukurti darbai, piešiniai, nuotraukos, kurias įamžino vadovas V. Benašas.

Šventinę nuotaiką padėjo sukurti ne tik spalvingi darbai, pianino muzika, bet ir išskirtinai žalios spalvos vaišės – žirniai, žali arbūzai, želė, net žiediniai kopūstai.

Į šventę atskubėję tėveliai negailėjo organizatoriams gerų žodžių, kai kurie prisipažino, jog jų atžalos stovyklą lanko ne pirmus metus ir jau yra numatę dalyvauti joje ir kitais metais.

Antrus metus stovyklaujantys broliai Aurelijus ir Rokas patikino, jog smagiausia vasaros stovykloje buvo piešti, o visų labiausiai berniukams patiko nuspalvinti didžiąją Ž raidę – specialų karpinį, kuris tapo vienu iš stovyklos atributų. Lavindami kūrybišką mąstymą, vaikai aiškinosi ir žmogaus iš didžiosios raidės apibrėžimą. Pirmiausia, Aurelijaus nuomone, toks žmogus turi būti protingas.

Susirinkusius svečius sveikino bibliotekos direktorė Rima Maselytė, ji neslėpė džiaugsmo, jog mieste gausu kūrybingų, sumanių vaikų. Direktorė palinkėjo, jog šią vasarą jiems užtektų laiko išpildyti savo svajones, perskaityti norimas knygas.

Vaikų literatūros skyriaus vadovė G. Ratkutė taip pat negalėjo atsidžiaugti vaikų iniciatyvumu. Nors užsiėmimai vykdavo nuo dešimtos valandos ryto, ji sakė, jog su kiekviena diena vaikai į juos atskubėdavę vis anksčiau.

Iškilmingai žengdami Ž raide nutiestu raudonu kilimu, stovyklautojai atsiėmė vardinius padėkos raštus, kurie bylojo apie žmogaus iš didžiosios Ž kelio pradžią.

Nesuspėjusius šiais metais prisijungti į stovyklautojų gretas, organizatoriai kviečia pamatyti leidinių parodą „Žemė. Žmogus. Žodis“ – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ji veiks visą vasarą.

Galerija

Komentarai

  • […] Straipsnis internete […]

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų