Krepšinio byla baigta kaltinamųjų pergale (atnaujinta)

Krepšinio byla baigta kaltinamųjų pergale (atnaujinta)

Beveik šešerius metus užtrukusi skandalingoji Panevėžio krepšinio byla baigėsi gana netikėtai – aštuoni stambiomis aferomis įtariami asmenys išteisinti. Jų pagailo tiek prokurorui, tiek ir Vilniaus teismui.

Vilniaus apygardos teismas paskelbė rezonansinės bylos nuosprendį dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, didelės vertės turto užvaldymo, dokumentų klastojimo ir kitų machinacijų rengiant 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatą Panevėžyje. Šią bylą sostinės teisėjai atvertė beveik prieš dvejus metus.

Dėl minėtų kaltinimų į teisiamųjų suolą sėdo aštuoni asmenys. Tyrimą krepšinio bylai atlikę prokurorai surinko duomenų, kad buvęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas 2010-aisiais susitarė su atsakingais federacijos darbuotojais, kad jos vardu būtų surašyti tikrovės neatitinkantys darbų atlikimo–perdavimo aktai bei kiti į oficialią apskaitą įtraukti suklastoti finansiniai dokumentai ir sąskaitos apie neva Panevėžio savivaldybei LKF suteiktas paslaugas. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio savivaldybės lėšos galėjo būti užvaldytos ir panaudotos bendrovės „Via Unica“ viešbučiui „Romantic“ rekonstruoti. Pastarojo viešbučio vadovė Dalia Kuklierienė kaltinama papirkimu – įtariama, kad ji davė kyšį M. Balčiūnui. Buvusiam Panevėžio merui Vitalijui Satkevičiui pareikšti įtarimai dėl netinkamo pareigų atlikimo.

D.Kuklierienė jau yra nuteista ir dėl kyšininkavimo, ir dėl piktnaudžiavimo bei pasikėsinimo sukčiauti.

Ši byla buvo išskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo dėl galimai apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų, kurios turėjo būti skirtos krepšinio plėtrai Panevėžyje, ir jų neteisėto panaudojimo rekonstruojant viešbutį „Romantic“.

Kalėjimo nelinkėjo ir prokuroras

Ir nors galėjo būti užvaldyta 700 tūkst eurų, skirtų krepšinio čempionatui Panevėžio savivaldybės, kaltinamųjų nesmerkė nė pats bylos prokuroras.

Valstybės pareigūnas Ramūnas Šileika kaltinamuosius M. Balčiūną ir tuometį Panevėžio mero padėjėją Darių Simėną už sukčiavimą, turto pasisavinimą ir dokumentų klastojimą pavadino kone Lietuvos patriotais. Prokuroro teigimu, šių vyrų nusikaltimai padaryti valstybės labui – tam, kad Panevėžyje įvyktų krepšinio čempionatas. Esą kitaip Lietuva galėjo ir neturėti vieno labiausiai išgirtų renginių.

Be to, viešąjį kaltinimą palaikantis pareigūnas pridūrė neradęs jokių duomenų, jog kuris nors teisiamasis iš minėtų nusikaltimų būtų turėjęs materialinės naudos, nors M. Balčiūnas ir D. Simėnas kaltinami slapta susitarę, kaip pasisavinti Panevėžio savivaldybės lėšas.

M. Balčiūnui ir D. Simėnui prokuroras pasiūlė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Lygtinė laisvės atėmimo bausmė pasiūlyta ir nusikaltusiems tuomečiams Savivaldybės bei LKF darbuotojams. Vienerių tokių pačių sankcijų metų esą nusipelnė ir buvęs Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius. Šis politikas kaltinamas aplaidžiai atlikęs pareigas ir nesidomėjęs, kaip naudojamas Savivaldybės turtas.

Kitos išeities nebuvo

Kaltinamųjų elgesį rengiant visai valstybei svarbų krepšinio čempionatą pateisino ir Vilniaus apygardos teismas. Teisėjų kolegija atsižvelgė į varžybų kontekstą ir iš principo pripažino kaltinamųjų tvirtinimus, jog laiku renovuoti „Romantic“ viešbutį kitos išeities nebuvo, tad ir kaltinimai geriausio kelio ieškojusiems LKF ir Savivaldybės atstovams inkriminuoti nepagrįstai.
Teismo sprendimą dar galima skųsti.

Po teismo nuosprendžio išteisintas buvęs Panevėžio mero patarėjas D. Simėnas „Sekundei“ sakė norįs tikėti, kad krepšinio byla galutinai pasibaigė, nes šis reikalas iš jo gyvenimo pavogė penkerius su puse metų.

Laukė tiesos

Džiaugsmo dėl pergalės neslėpė ir buvę Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius. Nors dėl ilgų bylinėjimosi metų jo sveikata esą pašlijo, šiandien politikas jaučiasi apsigynęs pats ir apgynęs savo artimuosius bei jo neapleidusius draugus.

„Aš, dar atliekant kratas mano namuose, sakiau, kad esu nekaltas. Bet teismo išteisinimo reikėjo mano aplinkos žmonėms, kurie nepaliko, tikėjo manimi. Dabar ir jie tikrai žinos teisybę“, – sakė pašnekovas.

Po tokių išgyvenimų politikas teigė, kad jis ne veltui tiki Dievą. V. Satkevičius prisiminė, kaip prieš visas šias nelaimes įrašė į diktofoną pokalbį su dabar jau mirusiu savo tėveliu. Vėliau laikmena su svarbiu prisiminimu per kratas dingo. Jos ieškodamas buvęs kaltinamasis netikėtai rado savo posėdžių miesto Savivaldybėje įrašus, šie jam padėjo įrodyti tiesą.

Paklaustas, ar nesusvyravo jo nuomonė apie Lietuvos teisėsaugą, politikas teigė, jog jį nustebino Vilniaus apygardos prokuroras R. Šileika, kuris esą turėjo sukaupti nemažai jėgų parodydamas žmogiškumą. Nors jo darbas yra palaikyti valstybės kaltinimą, šis pareigūnas, pasak buvusio mero, iš dalies užtarė jį ir kitus kaltinamuosius.

Specialiųjų tarnybų atstovų atžvilgiu pašnekovas kategoriškas. Jiems esą Seimas turėtų uždrausti kurį laiką po tarnybos eiti į valdžią ir politiką.

Komentarai

 • Gal jau laikas atsakyti tiems, kas murkdo metų metus nekaltus žmones!!!! Vaidina šventus ir mėgaujasi draugo nelaime, kurią patys ir sukuria

  • JEIGU Urpšys buvo STT vadas tada, kai tokią košę be jokios atsakomybės užvirė, TADA………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. ir dar kartą ………………………… !

 • Kas atsakys už prarastą žmonių sveikatą,darbą, nemigo naktis, įrodinėjant savo tiesą. Žmonės išvesdinti su antrankiais iš darbo vietų, įkalinti apklausai, o išvada- nėra nusikaltimo. Kur mes gyvename.

  • Grynas prakeiksmas ta Panevėžio STT valdyba!

 • D. Kuklierienė buvo kaltinama M. Balčiūnui už sutarties pasirašymą perdavusi 129 litų vertės kinietišką televizorių.
  Tai pagrindžiančių duomenų teismas teigia byloje neradęs.

 • kaltinimai buvo pateikti ir pačiai Lietuvos krepšinio federacijai, nors būtent jos lėšos buvo užvaldytos galimai nusikalstamu būdu.

 • Įtarimai pareikšti 2010 metų spalio 10 dieną – tai 8 metai buvo skirti sumalti absoliučiai nekaltų žmonių likimus ??

 • Lygiai taip baigsis ir dabartiniam merui. Isteisins iki kaulu smegenu. Kas atsakys uz zmoniu padetus nervus, sveikata, reputacija. Baisu.

  • zakon – taiga, prokuror – medved

  • Urbšys?

 • O STT kas tuomet vadovavo? Ar tik ne intrigų meistras Urbšys?

 • Labai įdomus būtų urbšio komentaras. Ir labai laikas būtų svarstyt asmeninės atsakomybės klausimą tiems, kas užvirė tokią košę. Įdomu, kiek visas šitas procesas kainavo valstybei?

  • Vakar per žinias kalbėjo Urbšys; JEI BYLA BUVO PRADĖTA, REIŠKĖ BUVO PAGRINDO JĄ PRADĖTI, O BYLOS BAIGTIS- PROKURORŲ KLAIDOS. vAT KOKS ATSAKYMAS BUVO, GHRAUDU

 • Reikia asmeninės Urbšio atsakomybės , už visą šitą sukurptą istoriją kurioje daugybė nukentėjusių , sulaužytų likimų net mirčių.

 • O MAN NEPATINKA,KAD VAGIAMI MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ PINIGAI,NUKREIPIAMI PRIVAČIAM VERSLUI(ŠIUO ATVEJU KURKLIETIENEI) IR UŽ TAI ATSAKYTI NEREIKIA.VA TODĖL IR TAIP GYVENAME.
  MILIJONUS GALIMA VOGTI JUK IŠTEISINS,“VIŠTĄ“PAVOGSI SĖSI.

 • Vitalijus nors krepšinio čempionatą suorganizavo, o šitas nušalintas meras ką padarė? Nieko.

  • Atsakyti
  • Kad ne vitalijus, Darius 🙂 ačiū jam.

 • Keista. Žmoneliai, kurie niekada nepatyrę vyrukų įsiveržimo 7.00 į jų namus, samprotauja apie kaltumą arba nekaltumą… Žinot, ką?! Eikit jūs… O gal – ne. Neikit. Sulaukit to įspūdžio. Kaip faina…

  • Atsakyti
 • Dalia Kuklerienė tai geriau nekalbėtu apie nekaltumą. Konkrečioje eilutėje šalia Krepšinio federacijos _ taip. O kas dėjosi renovacijos metu. Jau visi pamiršo daugybę bylų ir nuosprendžių nepalankių Daliai..Būtent pats renovacijos periodas ir buvo aukso veršis kai kam, o ne su Federaciją sutartis.

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų