Ligoninėje nuo plaučių uždegimo mirė jauna moteris

Ligoninėje nuo plaučių uždegimo mirė jauna moteris

Nors sergamumas gripu ir ūmiomis peršalimo ligomis po truputį slūgsta, daugėja pavojingų komplikacijų.

Deja, ir medikai kartais būna bejėgiai. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje užgeso jaunos pasvalietės gyvybė. Moteris į medikų rankas pateko jau sunkios būklės. Nepatvirtintais duomenimis, 30-metė net ir sirgdama ėjo į darbą, o kai kreipėsi į medikus, jai jau buvo nustatytas sunkus plaučių uždegimas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės viešųjų ryšių specialisto Vytauto Riaubiškio teigimu, pacientė atvežta iš Pasvalio ligoninės. Jai patvirtintas sunkus pneumonijos atvejis. Pasvalietė Panevėžio ligoninėje buvo gydoma dešimt dienų. Tačiau dėl sunkaus plaučių uždegimo ir prasidėjusio sepsio jos gyvybės išgelbėti medikams nepavyko.

„Pneumonija – dažna gripo komplikacija, tačiau šiuo atveju gripas nebuvo nustatytas. Ji sirgo plaučių ligomis, be to, vėliau prasidėjo dar ir sepsis“, – teigė V. Riaubiškis.

Pasak ligoninės atstovo, nors mieste paskelbta gripo epidemija, ligoninėje situacija kol kas nėra dramatiška. Daugelis pacientų gydosi namuose, tik esant komplikacijoms ar gretutinių ligų paūmėjimams guldomi į stacionarą. Esant gripo epidemijai, ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas, imamasi ir kitų saugumo priemonių.

„Panevėžys nėra kažkuo išskirtinis – kaip ir visoje Lietuvoje, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis gerokai išaugęs, tačiau kol kas antplūdžio dėl gripo komplikacijų nejaučiame“, – tvirtino V. Riaubiškis.

Šią žiemą gripas Lietuvoje nusinešė jau penkių žmonių gyvybes. Praėjusią savaitę visoje šalyje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta 219 asmenų. Iš jų – 24 vaikai iki dvejų metų, 100 asmenų – 2-17 metų, kiti – suaugusieji. Ligoninėje gydytos trys besilaukiančios moterys. Keturiolika asmenų gydyti intensyviosios terapijos skyriuje.

Komentarai

 • įdomiausias ir svarbiausias sakinys: „Tačiau dėl sunkaus plaučių uždegimo ir prasidėjusio sepsio jos gyvybės išgelbėti medikams nepavyko.’
  Vadinasi žmogus plaučių uždegimu sirgo ilgesnį laiką,medikai (šeimos gydytoja ) išrašė antibiotikų, bet nesekė ligos eigos…o išrašyti vaistai nepadėjo….

 • ,kad sirgdama ejo i darba ir tai ,matyt ,suklaidino medikus.Reiskia ne taip ir blogai jautesi,kad dar galejo eiti i darba.Kai nualinam save ir vaistai bejegiai.Saugokim save.

  • kuo medikai kalti, kad patys nesigydo, antibiotiku negeria, nesveika gi

   • Atsakyti
   • Ar jusu reikalas?? Nesirkyte svetymom ligom geriau uzuojauta pareiskyte.. nieko nezinantis

  • O jei patis daktarai pasako jum nereikia biuletenio galite dirbti temperatura numusyte. Tai tada irgi mergynos kalte? Nebekomentuokyte ir nebeskaudinkyte seimos…

 • tai kontroliuokit darbdavius, kad leidzia o gal net liepia i darba eiti serga ar neserga, eina sergantys, uzkrecia dar kitus ir vaikus darzelin veda sergancius, kontroliuokit, kad aukletojos vaiku serganciu nepriimtu atvedu savo sveika vaika, kosos ciaudo kiti.

 • Per ilgąjį savaitgalį daug artimųjų aplankė ligoninėse gulinčius giminaičius. Po to nemaža dalis besigyančiųjų sukarščiavo. Kai kurie susirgo sunkia gripo forma savo lėtinių ligų fone ir mirė. Virusų prinešė į namus (ar į svečius) atvažiavę giminaičiai. Nepaisant užrašų prie visų ligoninės durų, brovėsi rodyti meilę po 5-6 iškarto. Į slaugytojų pastabas atsakydami keiksmais, „biurokratų“ fotografavimu ir filmavimu (gal į Facebook vėliau įdėjo), bei replikomis tipo „ką norėjote, tą ir prirašėtė ant durų“, „geriau savo darbą dirbkite“, „kur jūsų žmogiškumas“ ir pan. Žmonės visiškai kvaili darosi. O susireikšminimas neadekvatus.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų