V. Bulaičio nuotr.

Lietuvos U-19 rinktinė įveikė bendraamžius iš Suomijos

Šiandien Panevėžyje prasidėjo U-19 amžiaus grupės Baltijos futbolo taurės turnyras, kuriame dalyvauja keturių šalių rinktinės. Pirmosiose Baltijos taurės rungtynėse mūsų šalies jaunieji futbolininkai rezulatu 2:0 (0:0) įveikė bendraamžius iš Suomijos.

Susitikimas prasidėjo be didesnės žvalgybos ir jau pačioje mačo pradžioje komandos pasikeitė pavojingomis atakomis. Svečiai užvaldė aikštės vidurį ir kiek ilgiau kontroliavo kamuolį. Suomijos komandos atakos smaigalyje rungtyniavo augaloti ir fiziškai stiprūs puolėjai, todėl svečiai, pasitaikius pirmai progai, keldavo kamuolį į Lietuvos rinktinės baudos aikštelę.

Mūsų šalies jaunieji futbolininkai neblogai gynėsi ir bandė kontratakuoti. Kėlinio viduryje galėjo kristi įvartis į svečių vartus. Netoli suomių baudos aikštelės neleistinai buvo pargriautas mūsų rinktinės žaidėjas. Stipriu baudos smūgiu Edgaro Utkaus smūgiuotas kamuolys sudrebino Suomijos rinktinės vartų skersinį.

Kėlinio pabaigoje itin pavojingą ataką surengė svečiai, bet po rikošeto mūsų rinktinės vartininkui Kajui Urbiečiui pavyko kamuolį nukreipti į kampinį.

Nepaisant to, kad pirmoje rungtynių pusėje Suomijos futbolininkai atrodė šiek tiek pranašiau, poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Antrasis kėlinys mūsų komandai prasidėjo labai sėkmingai. Gana greitai trenerio Antano Vingilio auklėtiniai įmušė du įvarčius į svečių vartus.

Po pertraukos, sužaidus vos penkias minutes, lietuviams pavyko pasižymėti. 50-ąją mačo minutę prie baudos aikštelės ir galinės linijos sankirtos suomiai prasižengė. Ir po ilgiau užsitęsusio standartinės padėties epizodo bei sumaišties baudos aikštelėje, Karolio Uzėlos smūgiuotą kamuolį priešais vartus pataisė Jonas Bičkus

Po penkių minučių dar vienas įvartis krito į skandinavų vartus.  Matas Vareika sulaukė perdavimo ties kairiuoju baudos aikštelės kraštu. Pasitaisęs kamuolį, NFA auklėtinis galingu smūgiu į tolimąjį kampą nepaliko vilčių vartininkui. Abu įvarčiai buvo pelnyti iš baudos aikštelės ribų.

Vis dėto, 88-ąją susitikimo minutę suomiams pavyko pelnyti įvartį ir sušvelninti atsilikimą iki minimumo. Rungtynių teisėjas prie pagrindinio laiko pridėjo tris minutes, bet per jas svečiams nieko pavojingo sukurti nepavyko. Lietuvos U-19 rinktine gražia pergale pradėjo Baltijos taurės turnyrą.

Rungtynių statistika:

Lietuva U-19 – Suomija U-19 2:1 (0:0).
Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas, 320 žiūrovų.

Teisėjas Gediminas Mažeika.

Įvarčiai: 50 min. J. Bičkus (1:0), 55 min. M. Vareika (2:0), 88 min. J. Kiuri (2:1).

Įspėti: 27 min. J. Kiuri (Suomija), 42 min. K. Uzėla (Lietuva).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Kajus Urbietis, Džiugas Raudonius, Ernestas Mockus, Arnas Paura, Neilas Urba, Matas Ramanauskas (68 min. Eimantas Lotužys), Titas Aukštuolis (46 min. Jonas Bičkus), Karolis Uzėla, Edgaras Utkus (76 min. Vilius Armalas), Justinas Marazas (68 min. Artūras Dolžnikovas), Dominykas Kodzas (46 min. Matas Vareika).

Kitose Baltijos taurės rungtynėse Panevėžyje Latvijos komanda rezultatu 4:0 sutriuškino Estiją.

Rytoj, ketvirtadienį, Lietuvos U-19 rinktinė žais su bendraamžiais iš Latvijos. Susitikimas Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione prasidės 17 valandą.