T.Šiaudinio nuotr.

Lietuvos šimtmečiui ruošiasi ir bibliotekos

Lietuvos šimtmečiui ruošiasi ir bibliotekos

Likus metams iki valstybės atkūrimo šimtmečio Panevėžio bibliotekos kviečia skaityti kartu su projektu „100 knygų ne riba“. Tiesa, visos knygos turi būti lietuvių autorių – taip bibliotekos skatina skaitytojų patriotizmą.

„Į akciją įsijungė ir kelios organizacijos, žmonių grupės. Turime sudarę sutartį su Panevėžio pataisos namais. Mūsų iniciatyvą  palaiko ir lopšelis-darželis „Žibutė“. Žinoma, auklėtiniai patys knygų neperskaito, jiems jas paskaito auklėtojos“, – „Sekundei“ teigė Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskienė.

Panevėžyje užsiregistravo 46 dalyviai – ir suaugusieji, ir vaikai. Vaikų grupėje jaunoji skaitytoja jau spėjo perskaityti 114 vaikiškų knygučių. Iš suaugusiųjų grupės sparčiausias skaitytojas jau įveikė 94 knygas.

L.Dubauskienė pasakojo, kad skaitytojai dažnai renkasi Irenos Buivydaitės, Daivos Vaitkevičiūtės, Nijolės Narmontaitės, Rūtos Vanagaitės kūrybą. Be to, ieško naujai išleistų knygų, apie jas sužino iš reklamos, išgirsta per leidinių aptarimus.

Panevėžietė Marija Bagdonienė nuo kovo 15 dienos jau perskaitė 66 knygas. Moteris džiaugiasi tokia akcija: „Buvau pedagogė, todėl  labai mėgstu skaityti. Ir ne tik knygas, bet ir žurnalus, laikraščius. Tai – mano silpnybė. Dabar, kai prasidėjo vasaros darbai, šiek tiek sulėtinau tempą, tačiau vis tiek skaitau.“

M.Bagdonienė pasakojo, kad į projektą „100 knygų ne riba“ įsijungti kvietė ir pažįstamus, tačiau šie, apskaičiavę, kad tiek knygų perskaityti nespės, pasiūlymo atsisakė.

„Gailėjausi, kad nepradėjau skaityti iškart, kai tik buvo paskelbta ši akcija. Tada šiek tiek išsigandau, kad gal ir nespėsiu perskaityti tiek knygų. Bet dabar tikiu, kad iki vasario 16-osios šimtuką pasieksiu“, – neabejojo „Sekundės“ pašnekovė.

Iš pastaruoju metu skaitytų knygų M. Bagdonienei didelį įspūdį padarė Saulės Sakalauskaitės „Sudužusių širdžių diena“, taip pat Ginos Viliūnės „Imperatoriaus meilužė“, Ritos Adomos „Devintasis Dievo įsakymas“.

Baigiantis akcijai konkurso dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais ir suvenyrais. Daugiausia lietuvių autorių kūrybos perskaičiusiųjų lauks vertingi rėmėjų prizai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų