Dainius Zubrus. (L. Balandžio/ BNS nuotr.)

Lietuvos ledo ritulio rinktinėje – D. Zubrus ir M. Armalis

Lietuvos ledo ritulio rinktinėje – D. Zubrus ir M. Armalis

Asociacija „Hockey Lietuva“ patvirtino išplėstinį Lietuvos ledo ritulio rinktinės kandidatų sąrašą.

Šiame sąraše esantys ledo ritulininkai kviečiami į šalies ledo ritulio rinktinės stovyklą, kurioje jau kovo 29 dieną prasidės pasiruošimas pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės kovoms balandžio 23-29 dienomis Belfaste (Didžioji Britanija).

Kandidatų sąraše yra didžiausia Lietuvos ledo ritulio žvaigždė, prieš metus NHL lygoje dar rungtyniavęs 38-erių Dainius Zubrus.

Į stovyklą kviečiamas ir dar vienas ledo ritulininkas iš NHL lygos erdvėje esančio klubo, San Chosė „Sharks“ dublerių komandos „Barracuda“ vartininkas Mantas Armalis.

Rinktinės stovykloje šalia senbuvių bus ir visa eilė debiutantų. Nors nemažai jų jau rungtyniavo neoficialiose rinktinės varžybose pernai Taline, kur buvo surengtas „Baltijos iššūkio taurės“ turnyras, pasiruošime pasaulio čempionatui jie dalyvaus pirmą kartą. Tai – gynėjai klaipėdiečiai 19-metis Danielius Benilovas, 18-metis Lukas Jonuška ir 17-metis zarasiškis Kostas Gusevas.

Puolėjų gretose pirmą kartą patekti į pasaulio čempionatą pretenduos 19-metis vilnietis Edvinas Boroška ir 18-metis kaunietis Markas Kaleinikovas. Į vieną iš dviejų vartininkų vietų taikysis Elektrėnų „Energijos“ vartininkas Elvinas Karla.

Beje, „Energijos“ klubas ir toliau rinktinėje iš visų Lietuvos komandų atstovaujamas gausiausiai. Iš 35 kandidatų 10 žaidžia šioje ekipoje. Du žaidėjai kviečiami iš Vilniaus „Hockey Punks“ ir Juodupės „Juodupės“, vienas iš „Rokiškio“.

„Šiais metais pasiruošimo stovyklą pradėsime gerokai anksčiau, kadangi Lietuvos čempionatas baigsis kovo 24-25 dienomis. Žaidėjai turės savaitę poilsiui, o po to pradėsime judėti ir ruoštis. Balandžio 11 dieną, kai grįš U-18 rinktinė iš pasaulio jaunių čempionato Korėjoje, pradėsime treniruotis pilna jėga.

Vis dar laukiam atsakymo iš D.Zubraus, kuris yra labai laukiamas rinktinėje, nepaisant to, jog praėjusį sezoną jis nečiuožė. Tokio žaidėjo vien buvimas rūbinėje jau yra milžiniška pagalba komandai.

M.Armalis su komanda žengia pirmoje AHL lygos vietoje ir sunku tikėtis, kad jis galės padėti rinktinei. Geras sezonas ir Nerijaus Ališausko komandai Rusijos aukščiausioje lygoje, kur Nerijus Karagandos „Saryarka“ komandoje žaidžia pirmajame penkete“,- apie pasiruošimo stovyklą kalbėjo rinktinės vyriausiasis treneris vokietis Berndas Haake.

Pasaulio čempionato IB divizione Lietuvos rinktinės varžovais bus Japonijos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos, Estijos ir Nyderlandų rinktinės.

Pernai pasaulio čempionate Zagrebe (Kroatija) grupėje Lietuvos rinktinė iškovojo bronzą.

Mantas Armalis (L. Balandžio nuotr.)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų