Anglija - Lietuva (Reuters/ BNS nuotr.)

Lietuvos futbolo rinktinė neprilygo anglams

Lietuvos futbolo rinktinė neprilygo anglams

Lietuvos futbolo rinktinė Anglijos tvirtovėje kovėsi iki paskutinių rungtynių minučių, tačiau turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Londono „Wembley“ stadiono šeimininkai įmušė po kartą per kelinį ir nugalėjo rezultatu 2:0.

Lyginant su rungtynėmis prieš Slovakiją lapkritį, Lietuvos komandos startinėje sudėtyje įvyko trys pasikeitimai. Po dviejų metų pertraukos oficialiose rungtynėse pirmą kartą startavo Tadas Kijanskas, o jo partneris gynyboje buvo Linas Klimavičius. Vytautą Andriuškevičių gynybos krašte pakeitė Vaidas Slavickas.

Anglija nuo rungtynių pradžios perėmė kamuolio kontrolę. Garetho Southgate‘o auklėtiniams pavyko išsiveržti į priekį 22 minutę, kai Raheemas Sterlingas prasiveržė palei kairiąją baudos aikštelės pusę, atliko perdavimą priešais vartus buvusiam Jermainui Defoe, o veteranas užbaigė ataką tiksliai.

Lietuva, kuri stabiliai gynėsi didėmis pajėgomis, pirmą rimtą progą pasižymėti turėjo per pridėtą pirmojo kėlinio laiką. Joe Hartas nesugebėjo sugauti tolimo lietuvių perdavimo, Vykintui Slivkai pavyko smūgiuoti į tuščius vartus galva, bet prie vartų linijos suskubęs Johnas Stonesas išmušė kamuolį.

Pertrauka naujų sprendimų nepateikė

Po pertraukos bendras vaizdas aikštėje pasikeitė – kamuolį daugiau kontroliavo anglai ir jie nenustojo rengti atakų, bet lietuviai buvo agresyvesni ir drąsesni savo išpuoliuose. 52 minutę gerą progą pasižymėti turėjo V. Slivka, kuris perdavimą iš Fedoro Černycho prie baudos aikštelės prieigų ir bandė smūgiuoti į apatinį kairįjį vartų kampą, bet Joe Hartas puikiai į tai sureagavo.

Po minutės kitame aikštės gale E. Šetkus atletiškai išgelbėjo savo vartus, kai šuoliu atmušė Alexo Oxlade-Chamberlaino smūgį.

62 minutę po kamuolio išmetimo iš už šoninės linijos Artūras Žulpa surado erdvės tolimam smūgiui, bet galingai smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Anglija toliau kontroliavo kamuolį didžiąją laiko dalį ir 66 minutę pozicinėje atakoje padvigubino savo pranašumą. Baudos aikštelės zonoje Adamas Lallana gražioje kombinacijoje savo perdavimu išvedė į baudos aikštelės vidurį Jamie Vardy ir po keitimo pasirodęs puolėjas šaltakraujiškai užbaigė ataką.

Lietuviai nenustojo ieškoti galimybių oponentų aikštės pusėje ir toliau bandė pralaužti jų gynybos liniją. Arvydą Novikovą atakos krašte pakeitęs Mindaugas Grigaravičius atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Michaelas Keane‘as užtikrintai neutralizavo pavojų.

85 minutę E. Šetkus sustabdė dar viena pavojingą varžovų smūgį – šį kartą savo laimę iš už baudos aikštelės išbandė A. Oxlade-Chamberlainas, bet jis smūgiavo tiesiai į lietuvių vartų sargą. E. Šetkus iš viso šiose rungtynėse atrėmė šešis smūgius ir dažnai buvo įvykių centre.

Rungtynės baigėsi Anglijos pergale 2:0, tačiau lietuviai dėl savo pasiaukojančio žaidimo galėjo palikti stadioną aukštai pakeltomis galvomis. Pasaulio čempionato atrankos F grupės varžybose Lietuva turi surinkusi penkis taškus per penkis mačus. Artimiausia lietuvių varžovė – Slovakijos rinktinė, su kuria Lietuva susikaus birželio mėnesį.

E. Jankauskas: „Didžiuojuosi vyrų atsidavimu“

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po pralaimėjimo Anglijos rinktinei teigė, kad didžiuojasi savo auklėtinių atsidavimu aikštėje ir, jo manymu, tokios rungtynės komandai leis žengti į priekį savo žaidimo gerinime.

„Nuotaikos rūbinėje po rungtynių nebuvo blogos ir nematau priežasties, kodėl jos turėtų būti blogos. Didžiuojuosi vyrų atsidavimu, jų sugebėjimu atiduoti daugiau jėgų nei jų turėjo. Pusė komandos nubėgo daugiau nei trylika, keturiolika kilometrų. Tam reikėjo daug pastangų.

Manau žaidėjai šiandien labai teigiamai atsakė į mūsų prašymus žaisti, nesusitraukti ir nebijoti po praleisto įvarčio. Aišku, toliau seka realybė. Noriu laimėti kiekvienas rungtynes, tačiau manau, kad šiandien mano žaidėjai pasiekė ribas, o prieš mus žaidė pati stipriausia komanda.

Kartais varžovus nustebindavome. Norėjome juos spausti ir dažnai neleisdavome įžaisti kamuolio. Visgi mums sunkiai sekėsi palaikyti kamuolį, jį kartais lengvai atiduodavome ir tokia klaida kainuoja daug jėgų, nes iš tokios pajėgios komandos atkovoti kamuolį labai sunku.

Tačiau mūsų kraštiniai saugai Arvydas (Novikovas) ir Fedoras (Černychas) padėjo mūsų gynybai, jie padarė juodą darbą. Manau, kad šios rungtynės mums yra labai naudingos ir tai yra dirva, kurioje galima tobulėti“, – dėstė specialistas.

E. Jankauskas taip pat pridėjo, jog visi jo atlikti keitimai buvo priverstiniai. Artūras Žulpa patyrė sudėtingą traumą ir buvo pakeistas dėl plyšusių čiurnos raiščių, Arvydas Novikovas nebuvo pasiruošęs žaisti visų 90 minučių, o Vykintas Slivka pasiprašė keitimo.

Rungtynių statistika

Anglija – Lietuva 2:0 (1:0)
„Wembley“ stadionas, 77006 žiūrovai

Teisėjas – Ruddy Buquet (Prancūzija)

Įvarčiai: 22 min. J. Defoe (1:0), 66 min J. Vardy (2:0).

Įspėti: 46 min. E. Vaitkūnas (Lietuva), 59 min. A. Žulpa (Lietuva), 73 min. M. Rashford (Anglija).

Lietuvos rinktinė: Ernestas Šetkus, Egidijus Vaitkūns, Tadas Kijanskas, Linas Klimavičius, Vaidas Slavickas, Mantas Kuklys, Artūras Žulpa, Arvydas Novikovas (54 min Mindaugas Grigaravičius), Vykintas Slivka (87 min. Simonas Paulius), Fedoras Černychas, Nerijus Valskis (74 min. Deivydas Matulevičius).

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Emilijus Zubas, Ovidijus Verbickas, Valdemaras Borovskis, Vytautas Lukša, Tomas Mikuckis, Arūnas Klimavičius, Tautvydas Eliošius.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų