DELFI nuotr.

Prie balsadėžių renka vietos valdžią

Prie balsadėžių renka vietos valdžią

Lietuvoje sekmadienį vyksta savivaldybių tarybų ir merų rinkimai.

Panevėžiečiai vietoje anksčiau buvusio 31 tarybos nario šįmet rinks 27-is. Į šias vietas taikosi 264 kandidatai. Rajono gyventojai spręs, kam patikėti 25-is tarybos nario mandatus. Jų siekia 138 pretendentai į ateinančių ketverių metų rajono valdžią.

Mero posto Aukštaitijos sostinėje siekia 11 kandidatų, rajone – penki.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas, trečiadienį ir ketvirtadienį, savo balsus už pasirinktus kandidatus jau atidavė 2,93 proc. – 2341 panevėžietis bei 1,94 proc. – 633 rajono gyventojai. Balsavimo teisę Panevėžyje turi 79910, rajone – 32576 asmenys.

Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 ir baigsis 20 valandą.  Iki balsavimo pabaigos draudžiama agituoti ne tik vykstančiuose savivaldos, bet ir būsimuose prezidento rinkimuose, referendumuose.

Agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatus.

Rinkimų teisę iš viso  turi 2 mln. 458 tūkst. 13 rinkėjų.

Visoje Lietuvoje savivaldos rinkimuose varžomasi dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų 60 – merų.

Dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus šiemet renkama 22 tarybos nariais mažiau nei per praėjusius rinkimus.

Kaip ir Panevėžys, mažiau atstovų į vietos tarybas renka Kupiškio, Molėtų, Telšių, Skuodo rajonų ir Pagėgių savivaldybių gyventojai.

Didžiausią tarybą turės Vilniaus miestas su 51 atstovu, mažiausią – Neringa ir Birštonas, po 15 tarybos narių. Vidutinio dydžio rajono tarybą sudaro 25 atstovai.

Dėl savivaldybės tarybos nario mandato varžosi per 13 tūkst. politikų, į merus kandidatuoja per 400.

Rinkimuose kandidatų sąrašus kelia 14 partijų ir 90 visuomeninių rinkimų komitetų, sudaryta 14 partijų koalicijų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų