Lietuvoje nuolat turėtų būti JAV karių, sako senatorius J.McCainas

Lietuvoje nuolat turėtų būti JAV karių, sako senatorius J.McCainas

Lietuvoje nuolat turėtų būti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karių, sako Lietuvoje viešintis JAV senatorius Johnas McCainas.

2016-12-29  Vilnius Lietuva. Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiais JAV senatoriais

BNs nuotr.

„Manau, kad klausimai dėl pajėgų kiekio yra susiję su poreikiu, vykstančiomis pratybomis, operacijomis, kurias kartu vykdome, bet, manau, svarbus nuolatinis (JAV pajėgų) buvimas – kad čia visada būtų tam tikras skaičius JAV pajėgų“, – po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė senatorius.

Anot jo, svarbu, kad „draugai suprastų, jog JAV visada su jais“.

Vilniuje ketvirtadienį ir penktadienį lankosi trys JAV senatoriai – respublikonai J.McCainas ir Lindsey Grahamas bei demokratų senatorė Amy Klobuchar, jie su valstybės vadovais aptaria saugumo klausimus.

L.Grahamas sveikino sprendimus didinti išlaidas gynybai ir vylėsi, kad Lietuvos pavyzdžiu seks kitos NATO šalys. Jis taip pat sakė, kad su Rusijos pastangomis kištis į kitų šalių reikalus per kibernetines atakas reikia kovoti naujomis sankcijomis, nors pripažino, kad dėl to gali tekti susidurti su sunkumais, jei naujos sankcijos būtų pritaikytos, pavyzdžiui, energetikos sektoriui.

„Bandau pasakyti, kad reikės mokėti kainą, bet jei mes to nesustabdysime, kyla grėsmė pačiai demokratijai“, – kalbėjo senatorius L.Grahamas.

Jis taip pat dėstė, jog JAV karių buvimas Lietuvoje yra siekis parodyti, kad šalys turi bendras vertybes.

„Tikiuosi prezidentas D.Trumpas supras, kad V.Putinas nėra demokratijos draugas“, – sakė L.Grahamas.

Lietuvos diplomatų teigimu, JAV senatorių vizitas gali būti vertinamas kaip siekis dar kartą patvirtinti Amerikos įsipareigojimus Baltijos šalims, šalies prezidentu išrinkus Donaldą Trumpą.

bnss

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų