Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena

Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena

Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena, skirta prisiminti sovietų vykdytus trėmimus.

Panevėžyje Gedulo ir vilties diena prasidės šv. Mišiomis Trejybės bažnyčioje. 11 val. Gedulo ir vilties dienos minėjimas Nepriklausomybės aikštėje. Koncertuos Panevėžio muzikinio teatro mišrus choras. Renginį ves Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris.

Prieš vidurdienį 11.59 val. visuomeninis projektas „Misija Sibiras“ kviečia žmones visuotinei tylos minutei. Tokia iniciatyva rengiama trečius metus.

„Vienai minutei prekybos centrai išjungs muziką, nutils radijas mūsų automobiliuose, nustosime naršyti internete, atsiplėšime nuo darbų ir pagerbsime tylos minute tuos, kurie niekada negrįžo namo“, – rašoma akcijai skirtoje interneto svetainėje.

12 val. Muzikiniame teatre bus rodomas Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Kokio gražumo saulė“.

13-24 val. Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK“ Nepriklausomybės aikštėje, o 16 val. kino centre „Garsas“ bus rodomas dokumentinis filmas „100 metų kartu“.

 

 

Sovietams okupavus Lietuvą 1940–1953 metais iš šalies ištremta apie 130 tūkst. žmonių, dar apie 156 tūkst. lietuvių buvo įkalinta.

Komentarai

  • Sveiki
    Ar jums reikia paskolos? Siūlome visų rūšių paskolas ir finansines paslaugas. Mūsų paskolos yra ilgos ir trumpos, su palankiomis palūkanų normomis. Mes siūlome 3% palūkanų normos paskolas, prašome susisiekti su mumis dėl išsamesnės informacijos per ( uloanfirm007@gmail.com )

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų