Lietuvoje – karščiausias metų savaitgalis

Lietuvoje – karščiausias metų savaitgalis

Prasidedantis savaitgalis turėtų būti karščiausias metuose – šeštadienį ir sekmadienį oras gali įkaisti iki 33 laipsnių karščio.

Karščiausia turėtų būti vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose. Kaitrą vietomis lydės smarkus lietus su perkūnija ir stipriais vėjo gūsiais.

„Tai bus kol kas šilčiausias šios vasaros savaitgalis, bet kitos savaitės pirma pusė nenusileis ir irgi bus labai karšta“, – BNS sakė Lietuvos meteorologijos tarnybos sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Per karščius visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones gerti daugiau skysčių, vėsinti kūną, riboti fizinį aktyvumą, nepalikti vaikų ir gyvūnų uždaruose automobiliuose.

Einant į lauką rekomenduojama užsidėti galvos apdangalą, rengtis laisvais, natūralios medžiagos drabužiais, atviras kūno vietas, lūpas tepti apsauginiais kremais nuo saulės, nešioti akinius nuo saulės.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje vėl ima augti miškų gaisrų pavojus. Daugelyje vietovių gaisringumas dabar yra trečios klasės iš penkių, o Mažeikių ir Rietavo apylinkėse pasiekė ketvirtąją.

„Dėl karštų orų miškų gaisringumas po truputį auga, bet riboti patekimą į miškus kol kas nesvarstoma. Situacija dar nėra tokia ekstremali kaip gegužės pabaigoje – birželio pirmoje pusėje“, – BNS sakė Valstybinės miškų urėdijos atstovas Dainius Adžgauskas.

Nusprendusius gaivintis vandens telkiniuose specialistai ragina rinktis gerai žinomą paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir budi gelbėtojai, o nežinomų paplūdimių ar poilsiaviečių vengti.

Ekspertai perspėja, kad šokinėdami į vandenį nežinomoje vietoje žmonės gali susižaloti ar patirti įvairių traumų atsitrenkę į dugne esančius daiktus. Maudytis išgėrus alkoholinių gėrimų, žaibuojant ar griaudžiant perkūnijai griežtai draudžiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų