Lietuvoje automobilius vogęs latvis sulaukė atpildo

Lietuvoje automobilius vogęs latvis sulaukė atpildo

Automobilius Lietuvoje mikliai vogusį latvį Panevėžio teisėjai pasiuntė už grotų.

Dėl net septynių automobilių vagysčių 26-erių Latvijos pilietis K. P. nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant Pataisos namuose.

Teisme įrodyta, kad pernai vasarą viešėdamas Lietuvoje ir ieškodamas būdų, kaip grįžti namo, jaunas vyras lengvai rasdavo neužrakintų automobilių ir net juose paliktų raktų, vertingų daiktų, pinigų bei dokumentų.

Dažniausiai jis rinkdavosi senesnius, nerakintus, paliktus prie namų ar įmonių teritorijose lengvuosius automobilius bei mikroautobusus, kurių raktelius rasdavo spynelėje arba lengvai aptinkamose slaptavietėse.

Pasibaigus degalams ar automobiliams sugedus, K. P. juos numesdavo Lietuvos, Latvijos miestuose arba tiesiog pakelėse, o kelis automobilius sudaužė avarijoje.

Pavyzdžiui, Kauno rajono gyventojo 2000-ųjų gamybos mikroautobuso „Peugeot Boxer“ Panevėžio rajone nesuvaldęs kaltinamasis nuvažiavo į griovį ir apsivertė – transporto priemonė liko visiškai sudaužyta. Apvogtieji neatgavo ir didžiosios dalies automobiliuose buvusių daiktų – nuo statybos įrankių iki vaizdo registratorių ar vaikiškų saugos kėdučių.

Automobilių iš Klaipėdos, Kauno, Panevėžio, Pasvalio rajonų vagysčių seriją nutraukė Panevėžio apskrities policijos pareigūnai. Pernai rugpjūtį K. P. buvo sulaikytas Pasvalio rajone, vairuojantis Latvijoje vogtą vilkiką. Netrukus Lietuvoje buvo rastas ir mikroautobusas, kaltinamojo neseniai pavogtas tėvynėje. Už šias vagystes latvis bus teisiamas savo šalyje.

Lietuvoje padarytos vagystės iš pradžių buvo tiriamos kaip atskiros, tačiau nustačius, kad visas jas galėjo įvykdyti tas pats įtariamasis, ikiteisminiai tyrimai sujungti į vieną.

K. P. prisipažino padaręs jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas, tad byla išnagrinėta vos per vieną teismo posėdį. Teismas visiškai patenkino visų nuo ilgapirščio nukentėjusių – tiek privačių asmenų, tiek bendrovių civilinius ieškinius. Jiems K. P. turės atlyginti beveik 9,2 tūkst. eurų. Taip pat jam priteista atlyginti 25 eurus proceso išlaidų valstybei.

Visgi tai nėra galutinis verdiktas. Nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Prieš teismą K. P. stojo nebe pirmą kartą. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis jaunas vyras jau buvo dešimt kartų teistas.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų