M. Garucko nuotr.

„Lietkabeliui“ pavyko nukauti Vokietijos klubą

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes „Lietkabelio“ komanda  namuose žaidė su Bambergo „Brose Bamberg“ ekipa. Panevėžiečiai šias rungtynes laimėjo rezultatu 84:67 (22:10, 23:22,  15:23, 24:12).

Laimėjęs pieš klubą iš Vokietijos, „Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygos turnyre nutraukė trijų paeiliui pralaimėjimą seriją. Dabar panevėžiečiai per 11 rungtynių turi keturias pergales ir septynis pralaimėjimus. Pirmojo rato susitikimą, vykusį Vokietijoje, „Lietkabelis“  pralaimėjo rezultatu 77:82.
Rungtynes su „Brose Bamberg“ panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: J. Wilsonas. P. Valinskas, S. Jasaitis, S. Kulvietis ir Ž. Dimecas.

Susitikimo pradžioje aikštės šeimininkai maitino kamuoliais savo aukštaūgį Ž. Dimecą, kuris savo komandai pelnė pirmuosius 4 taškus. Netrukus P. Valinskas pataikė iš toli ir sužaidus 4 minutes „Lietkabelis“ pirmavo 7:2. Po to, kai panevėžiečiai įgijo 8 taškų persvarą (12:4), svečių strategas paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant visų svečių komandos žaidėjų pastangų, po pirmojo rungtynių ketvirčio panevėžiečiai pirmavo dviženklius skirtumu 22:10.

Antrąjį mačo ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 9:1 ir sumažino „Lietkabelio“ persvarą iki 4 taškų 23:19.  Šeimininkų komandos vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas iš karto paprašė minutės pertraukėlės. Po to žaidimas vyko apylygiai, bet kelių taškų persvara visą laiką pirmavo panevėžiečiai. Kėlinio pabaigą pakiliai sužaidę aikštės šeimininkai, prieš didžiąją pertrauką nuo varžovų atitrūko net 13 taškų skirtumu. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant 45:32.

Trečiojo ketvirčio pradžioje abi komandos pasikeitė tiksliais tolimais metimais, o netrukus panevėžiečiai įgijo rekordinę 15 taškų persvarą – 50:35. Svečiai nebuvo linkę taikstytis su esama padėtimi ir greitai sušvelnino savo atsilikimą iki vienženklio skirtumo 46:54.  Po trijų kėlinių panevėžiečiai pirmavo rezultatu 60:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietkabelio“ persvara beveik ištirpo. Panevėžiečiai pirmavo vos 2 taškais – 60:58. Šeimininkai greitai atsitiesė ir vėl pirmavo kiek saugesniu skirtumu 69:60. Susitikimo pabaigoje panevėžiečiai išlaikė įgytą persvarą ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 84:67.

„Lietkabelis“: Ž. Dimecas 16, V. Kariniauskas 12, P. Valinskas 11, S. Jasaitis 10.

Šį šeštadienį, spalio 19 dieną, „Lietkabelis“ Vilniuje žais LKL čempionato rungtynes su vietos „Ryto“ komanda.