K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ nusileido „Žalgiriui“

Panevėžio „Lietkabelis“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) čempionate šiandien namuose susitiko su Kauno „Žalgiriu“. Susitikimą rezultatu 81:74 (20:18, 19:20, 25:13, 17:22) laimėjo kauniečiai.

Šį sezoną komandos LKL pirmenybėse tarpusavyje jau buvo susitikusios tris kartus ir visose rungtynėse pergales šventė „Žalgiris“. Be to, kauniečiai įveikė panevėžiečius ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Rungtynės su „Žalgiriu“ panevėžiečiams buvo paskutinės reguliariajame sezone. Nepriklausomai nuo jų baigties, jau buvo aišku, jog po reguliaraus sezono „Lietkabelis“ liks ketvirtoje vietoje ir LKL ketvirtfinalyje rungtyniaus su „Šiaulių“ klubu.
„Lietkabelio“ komanda susitikimą su „Žalgiriu“ pradėjo tokios sudėties: L. Williamsas, L. Aukštikalnis, Ž. Peineris, D. Lavrinovičius, K. Lavrinovičius.

Pirmuosius taškus šiame mače pelnė Darjušas Lavrinovičius, įdėjęs kamuolį į „Žalgirio“ komandos krepšį. Rungtynes sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kurie susitikimo pradžioje pirmavo rezultatu 7:2. Netrukus svečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir pirmojo ketvirčio viduryje  priekyje jau  buvo kauniečiai – 9:7. Gana lygiai vykusį pirmajį rungtynių kėlinį trapia persvara laimėjo kauniečiai – 20:18.

Panevėžiečiai kovingai pradėjo antrąjį rungtynių ketvirtį ir netrukus išsiveržė į priekį – 25:22. Antrajame kėlinyje taip pat vyko atkakli kova ir kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda. „Lietkabelio“ komandą į priekį vedė D. Lavrinovičius, per pirmuosius du kėlinius pelnęs 13 taškų. Poilsio komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 39:39.

Pirmąjį savo tritaškį panevėžiečiai (G. Leonavičius) pataikė tik trečiojo ketvirčio pradžioje. Panevėžiečiai stengėsi neleisti svečiams pabėgti į priekį, nors kauniečiai po pertraukos pradėjo rungtyniauti žymiai agresyviau. Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiams pirmą kartą pavyko įgyti dviženklį pranašumą – 58:48. Po trijų kėlinių „Žalgirio“ komanda pirmavo 12 taškų persvara – 64:52.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai ir greitai sumažino savo atsilikimą iki vienženklio – 56:64. Aikštės šeimininkai labai stengėsi kibti į atlapus tituluotiems varžovams. Paskutinio ketvirčio viduryje „Žalgiris“ pirmavo 68:61. Kauniečiai sugebėjo išlaikyti persvarą iki susitikimo pabaigos ir rungtynes laimėjo rezultatu 81:74.

„Lietkabelio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė D. Lavrinovičius, pelnęs 19 taškų.