M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ užtikrintai laimėjo Šiauliuose

Šįvakar LKL čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ žaidė svečiuose su „Šiauliais“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 101:81 (28:23, 30:28, 31:16, 12:14). Tai buvo ketvirtoji „Lietkabelio“ pergalė paeiliui ir dvidešimtoji šio sezono LKL čempionate.

Šių metų sezone komandos susitiko jau ketvirtąjį kartą. Iki mačo Šiauliuose „Lietkabelis“ laimėjo visus tris tarpusavio susitikimus (81:73, 88:83, 95:83).

Rungtynes abi komandos pradėjo aukšta sparta, o ekipų atakos trukdavo labai trumpai. Sužaidus pusę laiko pirmajame mačo ketvirtyje „Lietkabelio“ krepšininkai atsiliko vienu tašku – 10:11. Po to kiek sėkmingiau sužaidė šeimininkai, o kai „Šiauliai“ įgijo 4 taškų persvarą (15:11), „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės, kurios metu pavyko sustyguoti savo auklėtinių žaidimą. Panevėžiečiams vėl pavyko įgyti persvarą, o po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ pirmavo 5 taškais – 28:23.

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai pabėgo į priekį ir įgijo jau 13 taškų persvarą – 38:25. Dabar jau „Šiaulių“ ekipos vyriausiasis treneris Antanas Sireika buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Šeimininkų tai negelbėjo. Panevėžiečiai rungtyniavo užtikrintai ir išlaikė dviženklį pranašumą. Baigiantis antrajam kėliniui šeimininkams pavyko kiek priartėti, o poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant rezultatu 58:51.

Antroje rungtynių pusėje panevėžiečiai nesunkiai rinko taškus, o šeimininkai dažnai bandė gelbėtis tritaškiais metimais. Trečiojo kėlinio viduryje panevėžiečiai pirmavo 71:59, o pasibaigus šiam ketvirčiui „Lietkabelio“ persvara jau siekė 22 taškus – 89:67.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo tik formalumu. „Lietkabelis“ ketvirtąjį kartą šiame sezone nugalėjo „Šiaulius“. Šį kartą didžiausiu – 20 taškų skirtumu – 101:81.

„Lietkabelis“: P. Valinskas 22, I. Iroegbu 20, M. Kupšas 15, J. Wilsonas 13, D. Tarolis 10.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais namuose balandžio 22 dieną, pirmadienį, su Klaipėdos „Neptūnu“. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.