K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ suklupo Šiauliuose

Šįvakar antrąsias ketvirtfinalio rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su „Šiauliais“. Susitikimą rezultatu 94:84 (21:17, 24:18, 27:24. 22:25) laimėjo šiauliečiai ir išlygino bendrą serijos rezultatą. Ketvirtfinalyje, kur žaidžiama iki trijų pergalių, dabar lygu – 1:1.

Pirmąsias rungtynes, vykusias šeštadienį Panevėžyje, „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 103:86.

„Lietkabelio“ komanda susitikimą pradėjo tokiu starto penketu: Lorenzo Williamsas, Lukas Aukštikalnis, Žanis Peineris, Kšyštofas bei Darjušas Lavrinovičiai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šiauliečiai ir sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 9:1. Panevėžiečių strategas Ramūnas Butautas iškart paprašė minutės pertraukėlės. Po jos svečiams pavyko pristabdyti aikštės šeimininkus ir „Šiaulių“ persvara ištirpo iki 3 taškų – 13:10. Tai buvo trumpalaikis efektas, nes šiauliečiai gana greitai įgijo jau dviženklį pranašumą – 20:9. Po to sekė panevėžiečių spurtas ir esant rezultatui 20:14 „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika paprašė minutės pertraukėlės. Svečiai dažnai kaitaliojo gynybos sistemą, bandydami išmušti iš vėžių jaunesnius „Šiaulių“ krepšininkus. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Šiauliai“ pirmavo rezultatu 21:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Vaido Čepukaičio dėjimu iš viršaus, o  šiauliečių persvara sumažėjo iki dviejų taškų – 21:19. Po to svečiai kelis kartus apmaudžiai prametė iš dėkingų progų, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai dar kartą savo persvarą padidino iki rekordinės – 36:23. Šiauliečiai stengėsi žaisti greitai bei nevengė atakuoti iš trijų taškų zonos. Poilsio komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 10 taškų skirtumu – 45:35.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo šiauliečių tiksliu tritaškiu metimu. Į tai panenėvėžiečiai taip pat atsakė trimis taškais, kai D. Lavrinovičius pataikė metimą ir po to baudą. „Šiaulių“ krepšininkai žaidė greitai ir agresyviai. Trečiajame ketvirtyje sužaidus mažiau nei 3 minutes „Lietkabelis“ jau turėjo keturias komandines pražangas. Svečiai visą laiką vijosi šeimininkus, kurie pirmavo dviženkle persvara. Po trijų kėlinių „Šiauliai“ pirmavo 13 taškų skirtumu – 72:59.

Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiai dėjo daug pastangų, kad pakreiptų rungtynių eigą kita linkme. „Šiaulių“ krepšininkai rungtyniavo šaltakraujiškai ir ramiai. Šeimininkai šventė pelnytą pergalę rezultatu 94:84. Panevėžiečiai šiame susitikime nepirmavo nė karto.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ ekipoje rungtyniavo Dominykas Mavra, pelnęs 18 taškų.

Trečiasis ketvirtfinalio serijos „Lietkabelis“ – „Šiauliai“ mačas vyks Panevėžyje šį šeštadienį, gegužės 19 dieną. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.