M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ rungtynių pabaigoje neatsilaikė prieš „Žalgirį“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (22/13) iki pat rungtynių pabaigos atkakliai priešinosi šalies čempionams, tačiau galiausiai sunkią pergalę iškovojo Kauno Žalgiris (29/4) – 81:76 (20:24, 17:15, 26:14, 18:23).

Nors pirmieji taškus pelnė žalgiriečiai, vėliau „Lietkabelis“ pelnė septynis taškus be atsako – 7:2. Šalies čempionai pagerino žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime ir po penkių Mariaus Grigonio taškų jau pirmavo svečiai – (9:12). Kėlinio pabaigoje tritaškį smeigė I. Iroegbu ir „Lietkabelis“ vėl buvo priekyje – 24:20.

Panevėžio ekipa per visą pirmąjį kėlinį neprametė nė vieno metimo. Aikštelės šeimininkai realizavo visus 8 mestus dvitaškius, abu tritaškius bei du baudų metimus.

Antrajame kėlinyje Nenado Čanako auklėtiniai puikiai provokavo varžovų pražangas – „Žalgiris“ komandinių pražangų limitą pasiekė vos per tris minutes. Po Sauliaus Kulviečio baudų metimų „Lietkabelio“ persvara išaugo iki 6 taškų – 28:22. Prieš pat didžiąją pertrauką kauniečiai priartėjo, tačiau Panevėžio ekipa išsaugojo nedidelę persvarą – 39:37.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau vyko nuožmi kova. „Lietkabelis“ po Pauliaus Valinsko tritaškio vėl pasiekė 4 taškų persvarą, tačiau jau kitoje atakoje šeimininkus tolimu metimu nubaudė Marius Grigonis – 50:49. Panevėžiečių puolimas sustojo, o sėkmingą atkarpą surengęs „Žalgiris“ ėmė tolti. Po Edgaro Ulanovo taiklių baudų metimų, šalies čempionų pranašumas pasiekė rekordinę 9 taškų persvarą – 51:60. „Lietkabelis“ trečiąjį kėlinį pralaimėjo beveik dvigubai (14:26).

Paskutiniame ketvirtyje šeimininkai stengėsi kuo greičiau sumažinti deficitą. Po S. Kulviečio tritaškio bei P. Valinsko dvitaškio Panevėžio ekipa priartėjo iki 5 taškų (60:65). „Lietkabelis“ sėkmingai apsigynė prieš kelias svečių atakas, o kitoje aikštelės pusėje I. Iroegbu pridėjo dvitaškį (62:65). Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po A. Milaknio tritaškio pasiekė saugią 8 taškų persvarą – 68:76 Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Marius Grigonis užsidirbo nesportinę pražangą metimo metu. Jamaras Wilsonas realizavo visus tris baudų metimus, tačiau netrukus gynėjas pats užsidirbo pražangą puolime. Per likusį laiką „Lietkabeliui“ stebuklo sukurti nepavyko.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Jamaras Wilsonas 15, Donatas Tarolis 13.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16, Brandonas Daviesas 15, Edgaras Ulanovas 13.