M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ rungtynių pabaigoje įveikė „Dzūkiją“

Antrą pergalę paeiliui Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (16/10) ekipa. Šeštadienį panevėžiečiai namuose po atkaklios kovos palaužė Alytaus „Dzūkijos“ (8/17) pasipriešinimą – 85:78 (13:20, 27:16, 18:13, 27:29).

Lietkabelis“ rungtynes pradėjo ypač blankiai – iš 7 pirmųjų panevėžiečių metimų tikslą pasiekė vos 1 (14% taiklumas). Dzūkai tuo sėkmingai pasinaudoję nutolo jau susitikimo pradžioje (2:9). Aikštelės šeimininkai į tai atsakė trimis tritaškiais ir netrukus Panevėžio ekipos deficitas sumažėjo iki 2 taškų – 13:15. Pirmąjį kėlinį „Dzūkija“ laimėjo užtikrintai – 13:20.

Antrasis kėlinys daug sėkmingiau susiklostė Aukštaitijos ekipai. M. Čakarevičius pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, tritaškį pridėjo S. Sinovecas ir ekipas jau skyrė tik taškas (19:20). Sėkmingą žaidimą puolime demonstravę panevėžiečiai po dviejų kėlinių jau pirmavo keturiais taškais – 40:36. Prie to ypač daug prisidėjo Jamaras Wilsonas – legionierius per 10 minučių pelnė 11 taškų (4/4 dvit.).

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau vyko atkakli kova. Po galingo Donato Tarolio dėjimo „Lietkabelio“ persvara siekė 7 taškus – 56:49. Prieš lemiamas 10 minučių Panevėžio ekipa pirmavo užtikrintai – 58:49.

Dzūkai stengėsi kilti į šturmą – Mato Jogėlos tritaškis sumažino alytiškių deficitą iki 6 taškų – 68:62. Vis dėlto, „Lietkabelis“ į tai atsakė penkiais taškais be atsako – po S. Kulviečio tritaškio komandas vėl skyrė dviženklė persvara (73:62). Svečiai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau tai sėkmės neatnešė – Nenado Čanako auklėtiniai iškovojo nelengvą pergalę savo žiūrovų akivaizdoje.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 16, Stefanas Sinovecas (6 rez. perd.) 12, Mindaugas Kupšas 10, Paulius Valinskas 9, Simas Jasaitis 8.

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 19, Mindaugas Sušinskas 12, Egidijus Dimša (9 atk. kam.) 10.