M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ rungtyniaus finalo ketverte

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte rungtyniaus trečius metus paeiliui.

Tai paaiškėjo po atsakomųjų šio turnyro ketvirtfinalio rungtynių, kuriose šįvakar panevėžiečiai namuose susitiko su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais. „Cido“ arenoje vykusį susitikimą „Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo rezultatu 104:79 (26:19, 24:21, 28:21, 26:18).

Pirmąsias Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynes, vykusias Pasvalyje, „Lietkabelis laimėjo 10 taškų persvara 78:68.

Rungtynes su pasvaliečiais aikštės šeimininkai pradėjo tokiu starto penketu: J. Wilsonas, P. Valinskas, K. Giedraitis, S. Kulvietis ir Ž. Dimecas.

Mačo pradžioje geriau sekėsi svečiams, kurie sužaidus tris minutes pirmavo 8:2. Panevėžiečiai greitai pasivijo varžovus, o sužaidus pusę laiko pirmajame rungtynių ketvirtyje, po S. Sinoveco dėjimo iš viršaus, „Lietkabelis“ jau buvo priekyje 11:10. Svečių strategas Gediminas Petrauskas paprašė minutės pertraukėlės, bet tai nedavė naudos. S. Sinovecas ir S. Kulvietis pataikė po tritaškį metimą, o panevėžiečių pranašumas šoktelėjo iki 7 taškų 17:10. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ prieš „Pieno žvaigždes“ pirmavo 7 taškų skirtumu – 26:19.

Panašią persvarą panevėžiečiai kurį laiką išlaikė ir antrojo kėlinio pradžioje, tačiau pasvaliečiai nenuleido rankų ir įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą – 33:33. Šeimininkai vėl spurtavo, o jų pranašumas šoktelėjo iki 9 taškų – 44:35. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ krepšininkams pirmaujant rezultatu 50:40.

Antrąją rungtynių pusę pasvaliečiai pradėjo spurtu 5:0, po kurio „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Trečiajame kėlinyje panevėžiečiai savo pirmuosius taškus pelnė sužaidus dvi su puse minutės. Šeimininkams pavyko stabilizuoti žaidimą ir vėl įgyti 9 taškų persvarą – 54:45. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo dviženkle persvara – 62:52. Po trijų kėlinių „Lietkabelio“ komanda pirmavo rekordiniu 17 taškų skirtumu – 78:61.

Ketvirtasis susitikimo kėlinys tapo tik formalumu. Šeimininkai iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 104:79 ir pateko tarp keturių stipriausių šio turnyro ekipų.

Lietkabelis”: I. Ioregbu 19, Ž. Dimecas 13, J. Wilsonas 12, S. Kulvietis, D. Tarolis, S. Jasaitis ir S. Sinovecas po 11, P. Valinskas 9, K. Giedraitis 7.

„Lietkabelis“ trečius metus paeiliui kausis Karaliaus Mindaugo taurės apdovanojimų. Pernai Ramūno Butauto vedini panevėžiečiai iškovojo bronzos medalius, užpernai Kazys Maksvytis „Lietkabelį“ nuvedė iki finalo ir antrosios vietos jame.

Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto varžybos šį savaitgalį vyks Vilniaus „Siemens“ arenoje. Šeštadienį pirmajame pusfinalyje Panevėžio „Lietkabelis“ susitiks su Kauno „Žalgiriu“, o antrajame pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ kovos su Klaipėdos „Neptūnu“. Pusfinalius laimėjusios komandos sekmadienį finale kovos dėl trofėjaus, o pralaimėjusios – dėl trečiosios vietos.