M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ pralaimėjo Belgijoje

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ Belgijoje žaidė su Antverpeno „Giants“. Panevėžiečiai šias rungtynes pralaimėjo rezultatu 64:70 (8:16, 16:10, 18:25, 22:19).

Susitikimu Belgijoje komandos pradėjo antrąjį šio turnyro ratą. Iki šių rungtynių „Lietkabelis“ ir „Giants“ buvo iškovoję po tris pergales ir patyrę po keturias nesėkmes.

Rungtynės Antverpene abiems komandoms buvo jau antras tarpusavio mačas šiame turnyre. FIBA Čempionų lygoje debiutuojantys „Lietkabelio“ krepšininkai pirmose tarpusavio rungtynėse Panevėžyje po pratęsimo apmaudžiai pralaimėjo rezultatu 87:91 (17:27, 23:14, 24:13, 16:26, 7:11).

Antverpene rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir išsiveržė į priekį rezultatu 8:0. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Pirmuosius taškus šiame mače svečiams M. Kupšas pelnė kai rungtynėse buvo sužaistos keturios su puse minutės. Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui Belgijos komanda pirmavo dviženkliu skirtumu 12:2. Per pirmąsias dešimt žaidimo minučių panevėžiečiai pelnė vos 8 taškus. Po pirmojo kėlinio „Gianst“ komanda pirmavo 8 taškų persvara – 16:8.

Antrasis rungtynių ketvirtis taip pat prasidėjo nerezultatyviai. Pirmuosius taškus komandos pelnė sužaidus dvi minutes. „Lietkabelio“ krepšininkas M. Čakarevičius pataikė tritaškį metimą. Panevėžiečiams pavyko stabilizuoti žaidimą. Įpusėjus antrajam rungtynių ketvirčiui šeimininkai pirmavo vos 3 taškų skirtumu – 21:18. Paskutinę antrojo kėlinio minutę, V. Kariniauskui pataikius du baudų metimus, „Lietkabelis“ pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį – 24:23.

Pirmoji rungtynių pusė vyko itin nerezultatyviai. Poilsio komandos išėjo esant „Giants“ komandai pirmaujant rezultatu 26:24.

Trečiojo kėlinio pradžią šeimininkai pradėjo spurtu 5:0 ir pirmavo jau 7 taškais – 31:24. „Lietkabelio“ krepšininkai įkrito į duobę, o šeimininkai įgijo didžiausią pranašumą – 44:32. Po trijų kėlinių „Gianst“ pirmavo 51:42.

Paskutiniajame kėlinyje panevėžiečiai bandė sušvelninti rezultatą. „Lietkabelis“ perėmė iniciatyvą ir po Ž. Dimeco metimo sumažino atsilikimą iki minimumo – 53:54. Šeimininkai pataikė vieną baudos metimą, bet netrukus V. Kariniauskas išlygino rezultatą 55:55. Rungtynių pabaigoje tiksliau sužaidė „Giants“ ir iškovojo pergalę rezultatu 70:64.

„Lietkabeliui“ daugiausiai taškų pelnė: M. Čakarevičius 10, D. Tarolis 9, V. Kariniauskas 8, M. Kupšas ir Ž. Dimecas po 7.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais šį sekmadienį. Panevėžiečiai „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynėse išvykoje susitiks su Utenos „Juventus“ krepšininkais.