V. Bulaičio nuotr.

„Lietkabelis“ pateko į finalo ketvertą

Šįvakar SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namuose susitiko su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Susitikimą rezultatu 86:76 laimėję panevėžiečiai pateko į šio turnyro pusfinalį.

Šeimininkai rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: L. Williamsas, L. Aukštikalnis, S. Jasaitis, Ž. Skučas, V. Čepukaitis. Susitikimo pradžioje kiek sėkmingiaus rungtyniavo pasvaliečiai. Sužaidus porą minučių pasvaliečiai buvo priekyje 6:2, kieik vėliau – 11:5. Kėlinio viduryje aikštėje pasirodė Žanis Peineris, kuris praleido kelias paskutines rungtynes dėl traumos. Pasvaliečiai pirmajame kėlinyje visą laiką pirmavo, o ketvirtį laimėjo 9 taškų skirtumu –  28:19.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje pasvaliečiams pavyko įgyti dviženklę persvarą. Žaisdami greitai ir taikliai mesdami iš toli svečiai išlaikė iniciatyvą. Panevėžiečiai prastai metė iš toli ir niekaip negalėjo pasivyti varžovų. „Lietkabelio“ treneris Ramūnas Butautas atliko daug keitimų ir ieškojo optimalios sudėties. Antrojo ketvirčio pabaigoje panevėžiečiai sužaidė sėkmingą atkarpą ir likvidavo svečių dviženklę persvarą. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi lygiosiomis 40:40.

Po pertraukos panevėžiečiai šovė į priekį ir iškart įgijo 9 taškų persvarą – 51:42. Trečiajame kėlinyje visą laiką pirmavo panevėžiečiai, o pasibaigus šiam ketvirčiui švieslentėje degė skaičiai 59:54 „Lietkabelio“ naudai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkams pirmą kartą pavyko įgyti dviženklę persvarą. Pasvaliečiai stengėsi nepaleisti į priekį šeimininkų, bet panevėžiečiai rungtyniavo pakiliai.  Itin sėkmingai varžovų krepšį atakavo S. Jasaitis, pataikęs kelis svarbius tolimus metimus. Iki rungtynių finalinės sirenos likus žaisti mažiau nei keturias minutes, panevėžiečiai pirmavo 12 taškų skirtumu – 75:63. Rungtynių pabaigoje šeimininkai išlaikė persvarą ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 86:76.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ komandoje žaidė S. Jasaitis, pelnęs 20 taškų.

Panevėžiečiai turnyro pusfinalyje susitiks su Kauno „Žalgirio“ – „Šiaulių“ poros laimėtoju.

Šį vakarą ušfiksuota staigmena. Kitame ketvirtfinalyje Klaipėdos „Neptūnas“ namuose netikėtai rezultatu 77:85 nusileido Alytaus „Dzūkijai“ ir pasitraukė iš šio turnyro. Alytiškiai pusfinalyje susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“  – Utenos „Juventus“ poros laimėtojais.

SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketverto varžybos šį savaitgalį vyks Klaipėdoje.