„Lietkabelis“ nušlavė „Nevėžį“

Panevėžio „Lietkabelis“ (19/11) namuose be didesnio vargo iškovojo trečią paeiliui pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate. Nors panevėžiečiams Kėdainių „Nevėžis“ (4/26) atkakliai priešinosi pirmojoje rungtynių dalyje, po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai įrodė savo milžinišką pranašumą – 101:60 (23:23, 24:17. 27:13, 27:7).

Tiek „Lietkabelis“, tiek „Nevėžis“ rungtynes pradejo aukšta sparta ir taiklių metimų gausa. Visą kėlinį komandos atkakliai kovojo taškas į tašką. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti mažiau nei 2 sekundes, Ikenna Iroegbu išprovokavo „Nevėžio“ aukštaūgio Nikitos Balašovo pražangą. Legionierius realizavo vieną baudos metimą, ir po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo lygus – 23:23.

Pirmajame kėlinyje abi komandos krepšį atakavo ypač taikliai – „Lietkabelis“ pataikė 9 metimus iš 15 (60%), o „Nevėžis“ – 10 iš 15 (66%).

Panevėžio ekipa antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 10:2. Tačiau svečiai neleido „Lietkabeliui“ nutolti ir po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio ekipas skyrė jau tik 2 taškai – 37:35. Su antrojo kėlinio sirena tritaškį smeigęs Paulius Valinskas „Lietkabelio“ pranašumą padidino iki 7 taškų (47:40).

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai pasiekė dviženklę persvarą, kai dvitaškį realizavo Saulius Kulvietis (57:46). Kėdainių ekipos puolimas visiškai sustojo, o „Lietkabelis“ pradėjo triuškinti varžovus – 70:51.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas – likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, Ikenna Iroegbu pataikė tritaškį, kuris padidino šeimininkų persvarą net iki 30 taškų (90:60).

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 22, Ikenna Iroegbu (7 atk. kam., 5 rez. perd.) 18, Donatas Tarolis (8 atk. kam.) 17, Saulius Kulvietis 11.

„Nevėžis“: Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) 24, Valdas Vasylius ir Martinas Junakovičius po 10.