M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ nugalėjo klubą iš Prancūzijos

Šiandien FIBA Čempionų lygos rungtynes „Lietkabelis“ namuose žaidė su Dižono JDA klubu iš Prancūzijos. Panevėžiečiai šį susitikimą laimėjo rezultatu 78:62 (13:10, 16:12, 21:22, 28:18).

Prieš šias rungtynes abu klubai, rungtyniaujantys „C“ grupėje, buvo iškovoję po vieną pergalę bei patyrę po tris nesėkmes. Pergalė buvo labai reikalinga abiems komandoms, siekiančioms patekti į antrąjį FIBA Čempionų lygos etapą.

Šiam susitikimui reprezentacinėje  miesto komandoje jau nebuvo registruotas Vytenis Lipkevičius. Panevėžio „Lietkabelio“ komanda atsisveikino su šiuo puolėju, kuris skolinamas Prienų „Skycop“ ekipai.

Šiame „Betsafe–LKL“ sezone V. Lipkevičius per 22 minutes įmesdavo 6,4 taško, atkovodavo 2,8 kamuolio, atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus ir rinkdavo 8,5 naudingumo balo. FIBA Čempionų lygoje 29 metų 198 cm ūgio atleto statistika siekė 3,8 taško, 2,5 atkovoto kamuolio, 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir 4,8 naudingumo balo per 21 žaidimo minutę.

Pokyčių įvyko ir trenerių štabe. Panevėžio „Lietkabelio“ komandos vyriausiojo trenerio Nenado Čanako asistentu tapo latvis Sandis Buškevicas.

Rungtynes su Prancūzijos klubo krepšininkais panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: J. Wilsonas, P. Valinskas, S. Jasaitis, S.Kulvietis ir M. Morrisonas.

Pirmuosius taškus šiame mače tiksliu dvitaškiu metimu pelnė Simas Jasaitis. Svečiai greitai atsakė tiksliais metimais ir jau pirmavo 6:3. Panevėžiečiai rungtynių pradžioje stengėsi daugiau kamuolių skirti savo aukštaūgiui Mike Morrisonui, bet varžovai prieš jį neblogai gynėsi. Aikštėje vyko lygi kova, o įpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui „Lietkabelis“ pirmavo vienu tašku 9:8.

Jau pirmajame kėlinyje aikštėje pasirodė „Lietkabelio“ naujokas Stefanas Sinovecas bei po traumos atsigavęs Donatas Tarolis. Abu krepšininkai buvo sutikti griausmingomis žiūrovų ovacijomis. Nerezultatyviai vykusiame pirmajame mačo ketvirtyje geriau sekėsi šeimininkams. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Lietkabelis“ pirmavo 3 taškų persvara – 13:10.

Antrąjį rungtynių kėlinį spurtu 4:0 pradėjo svečiai ir įsiveržė į priekį 14:13. Šiame ketvirtyje kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda, bet nors kiek didesnės persvaros nepavyko įgyti nei šeimininkams, nei svečiams. Sužaidus pusę laiko antrajame kėlinyje po tikslaus Pauliaus Valinsko metimo „Lietkabelis“ pirmavo 23:19. Kėlinio pabaigoje panevėžiečiams pavyko kelis kartus pataikyti iš toli ir šeimininkų persvara šoktelėjo iki 7 taškų ir poilsio komandos išėjo šeimininkasm pirmaujant 29:22.

Antrąją susitikimo pusę panevėžiečiai pradėjo tiksliu tritaškiu metimu. Iš toli pataikius S. Jasaičiui, šeimininkų persvara pirmą sykį šiame susitikime tapo dviženkle – 32:22. Kai „Lietkabelis“ įgijo 13 taškų pranašumą (37:24), Dižono JDA treneris paprašė minutės pertraukėlės. Po jos pracūzai pelnū 8 taškus be atsako ir vėl sušvelnino atsilikimą iki vienženklio skirtumo 31:37. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui svečiai sugrįžo į žaidimą, o „Lietkabelio“ persvara siekė vos 3 taškus – 38:35.  Kėlinio pabaigoje panevėžiečiai sužaidė kiek sėkmingiau, o po trijų ketvirčių švieslentėje žibėjo skaičiai 50:44 – „Lietkabelio“ naudai.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jau pirmos atakos metu Dižono JDA krepšininkui pataikius iš toli „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 3 taškų – 50:47. Trenerio Nenado Čanako auklėtiniai nesutriko ir vėl pabėgo į priekį  saugesniu dviženkliu skirtumu 61:47. Tuomet svečiai ėmė agresyviau gintis, stengėsi trumpiau rengti atakas, o taip pat nevengė atakuoti iš toli. Tai nepadėjo. Panevėžiečiai tvirtai kontroliavo rungtynių eigą ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 78:62.

Panevėžio „Lietkabelis“: S. Jasaitis 16, J. Wilsonas  12, D. Mavra ir S. Kulvietis po 11..

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais šį šeštadienį, „Betsafe–LKL“ pirmenybių rungtynėse panevėžiečiai išvykoje susitiks su „Šiaulių“ ekipa.