M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ nugalėjo Ispanijos ekipą

Šįvakar „Lietkabelio“ komanda FIBA Čempionų lygos C grupės pirmąjį ratą baigė namuose rungtynėmis su Fuenlabrados „Montakit“ ekipa iš Ispanijos. Panevėžiečiai šį susitikimą laimėjo rezultatu 78:67 (17:9, 24:20, 17:24, 20:14).

Iki šio mačo „Lietkabelis“ per šešerias rungtynes buvo pasiekęs dvi pergales, o „Montakit“ – dvi.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo tokios sudėties: J. Wilsonas, S. Kulvietis, S. Jasaitis, S. Sinovecas ir M. Morrisonas. Mačo pradžioje abi komandos daug dėmesio skyrė gynybai, o sužaidus daugiau nei dvi minutes rezultatas buvo lygus 2:2. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui svečiai buvo pelnę vos tris taškus, o panevėžiečiai pirmavo 7:3. Po truputį „Lietkabelio“ krepšininkai perėmė iniciatyvą ir 7-ąją rungtynių minutę pirmavo 14:7. Nerezultatyvų pirmąjį mačo kėlinį šeimininkai laimėjo 8 taškų persvara – 17:9. Pirmajame rungtynių ketvirtyje Simas Jasaitis pataikė abu mestus tritaškius.

Antrąjį rungtynių kėlinį „Montakit“ komanda pradėjo spurtu 6:0 ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 15:17. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas iš karto paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu bandė sustyguoti kiek pašlijusį savo auklėtinių žaidimą. Panevėžiečiams geriau sekėsi pulti, bet ispanai taip pat lengviau pradėjo rinkti taškus. Įpusėjus antrajam mačo ketvirčiui „Lietkabelis“ pirmavo vos vienu tašku – 24:23. Po tikslaus dar vieno S. Jasaičio tritaškio bei S. Sinoveco dvitaškio šeimininkai vėl truktelėjo į priekį ir pirmavo 33:25. Besibaigiant antrajam kėliniui S. Jasaitis dar kartą pataikė iš toli ir panevėžiečiai pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklį pranašumą. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ ekipai pirmaujant 12 taškų persvara – 41:29.

Pirmoje rungtynių pusėje S. Jasaitis pataikė visus keturis mestus tritaškius.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo tiksliu Pauliaus Valinsko metimu, po kurio šeimininkų persvara šoktelėjo iki 14 taškų. Svečiai nenuleido rankų ir sumažino savo atsilikimą iki 8 taškų.

Trečiajame kėlinyje vyko permaininga kova. Vieną žaidimo atkarpą geriau sužaisdavo šeimininkai, o kitą – svečiai. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo 58:53 .

Paskutiniajame susitikimo ketvirtyje panevėžiečiai sugebėjo išlaikyti persvarą ir laimėti rungtynes rezultatu 78:67.

„Lietkabelio“ komandai daugiausiai taškų pelnė: S. Jasaitis 17, V. Kariniauskas 13, S. Kulvietis 12, P. Valinskas 11.

Artimiausias rungtynes mūsų miesto komanda žais šį šeštadienį. „Lietkabelis“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) pirmenybėse susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“.  Šis mačas „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.