M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ neprilygo „Žalgiriui“

Šiandien Vilniaus „Siemens“ arenoje startavo  Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto varžybos. Pirmajame pusfinalyje Panevėžio „Lietkabelis“ susitiko su Kauno „Žalgiriu“ ir pralaimėjo rezultatu 58:89 (18:25, 12:21,13:21, 15:22).

Susitikimą su „Žalgiriu“ panevėžiečiai pradėjo sėkmingai. Po tikslių P. Valinsko ir S. Kulviečio metimų „Lietkabelio“ krepšininkai pirmavo 4:0. Mačo pradžioje žaidimas vyko taškas į tašką. Sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje,  panevėžiečiai pirmavo vienu tašku – 12:11.  Po to kauniečiai sugebėjo surengti kelias tikslais atakas, po kurių „Žalgiris“ įgijo 6 taškų pranašumą 20:14.  Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ atsiliko 7 taškais – 18:25.

Antrąjį ketvirtį šalies čempionai pradėjo tiksliu tritaškiu metimu, po kurio „Žalgirio“ persvara pirmą sykį šiame susitikime išaugo iki dviženklės – 28:18. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris N. Čanakas dažnai keitė krepšininkus, bet tai negelbėjo panevėžiečių. „Žalgiris“ didino atotrūkį ir jau pirmavo 39:20. „Lietkabelio“ krepšininkai per šešias antrojo kėlinio minutes buvo pelnę vos 2 taškus. Poilsio komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant solidžia 16 taškų persvara – 46:30.

Antroje rungtynių pusėje kauniečiai ne tik išlaikė iki pertraukos įgytą pranašumą, bet jį dar labiau padidino.  Įpusėjus trečiajam kėliniui „Žalgirio“ krepšininkai pirmavo 21 taško skirtumu – 60:39.  Po trijų ketvirčių Lietuvos čempionų pranašumas siekė 24 taškus – 67:43.

Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu. „Žalgiris iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 89:58 ir rytoj turnyro finale kovos dėl garbingo trofėjaus.

„Lietkabelis“: M. Kupšas 12, I. Iroegbu 11, S. Jasaitis 10.

„Žalgiris“: M. Grigonis 19, P. Jankūnas ir A. Milaknis po 13.

Nusileidęs „Žalgiriui“, rytoj „Lietkabelis“ kovos dėl trečiosios vietos. Panevėžiečių varžovais mažajame finale bus komanda, kuri pralaimės antrajame pusfinalyje susitikimą tarp Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos ‚Neptūno“.  Rungtynės dėl bronzos rytoj prasidės 14 valandą.