M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ namuose neprilygo „Rytui“

Panevėžio „Lietkabeliui“ (10/5) savo žiūrovų akivaizdoje nepavyko mesti rimtesnio iššūkio Vilniaus „Ryto“ (10/4) ekipai – 73:95 (21:24, 14:26, 22:25, 16:20).

Sekmadienį patirta „Lietkabelio“ nesėkmė nutraukė trijų paeiliui pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate.

Sostinės krepšininkai atsirevanšavo panevėžiečiams už pralaimėjimą Vilniuje gruodžio pradžioje (83:94).

„Ryto“ gretose debiutavo 31-erių metų 211 cm ūgio vidurio puolėjas iš Baltarusijos Artiomas Parachovskis, turintis Eurolygos patirties.

Rungtynės prasidėjo galingu Vilniaus ekipos naujoko A. Parachovskio dėjimu, tačiau netrukus į tai tritaškiu atsakė Saulius Kulvietis (3:2). Po dar vieno S. Kulviečio tritaškio „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį jau 5 taškais – 15:10. Sužaidus 8 minutes rezultatas tapo lygus (17:17), kai „Ryto“ gynėjas D.J. Seeley pataikė sudėtingą dvitaškį su varžovo pražanga. Amerikietis per pirmąsias 9 minutes pelnė net 11 taškų.

Sėkmingiau pirmojo ketvirčio pabaigą sužaidę Vilniaus ekipos žaidėjai turėjo trapią trijų taškų persvarą – 21:24.

Antrajį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 6:0, tad „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Panevėžiečiai taškų negalėjo pelnyti daugiau nei 3 minutes.

Aikštelės šeimininkai ir toliau atrodė sutrikę, o tuo pasinaudojęs „Rytas“ pasiekė jau 17 taškų pranašumą – 26:43. Nors „Lietkabelis“ buvo kiek priartėjęs, po pirmųjų dviejų kėlinių Vilniaus ekipa pirmavo užtikrintai (35:50).

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje išliko panašus – Panevėžio ekipai niekaip nesisekė panaikinti dviženklio deficito. Paulius Valinskas greitoje atakoje pasižymėjo dvitaškiu, tačiau netrukus į tai taikliu metimu atsakė Arnas Butkevičius (52:66). Sostinės krepšininkai po trijų ketvirčių turėjo įtikinamą 18 taškų persvarą – 57:75.

Paskutiniame kėlinyje Panevėžio ekipa kilo į šturmą, leidusi priartėti iki 13 taškų (69:82). Vis dėlto, „Ryto“ krepšininkai sutriuškino varžovus ir iškovojo užtikrintą pergalę, leidusią išstumti „Lietkabelį“ iš trečiosios vietos turnyrinėje lentelėje.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 15, Saulius Kulvietis 14, Mindaugas Kupšas 10.

„Rytas“: D.J. Seeley 24, Artiomas Parachovskis 14, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) po 11.