M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ namuose apmaudžiai pralaimėjo

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Prienų „Skycop“. Panevėžiečiai šį susitikimą pralaimėjo rezultatu 73:81 (17:14, 21:20, 19:18, 16:29).

Papildomą susidomėjimą šis susitikimas kėlė dėl to, kad prieniškių ekipai atstovauja net pusė krepšininkų, neseniai gynusių „Lietkabelio“ garbę. „Lietkabelio“ ekipoje neseniai rungtyniavo broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, Gintaras Leonavičius, Žygimantas Janavičius, Vytenis Lipkevičius bei dėl traumos šį sykį savo komandai padėti negalėjęs Mindaugas Lukauskis.

„Lietkabelis“ susitikimą pradėjo tokiu starto penketu: J. Wilsonas, S. Sinovecas, S. Jasaitis, D. Tarolis ir Ž. Dimecas.

Nors pirmuosius du taškus pelnė svečiai, bet po to tritaškius pataikė J. Wilsonas ir S. Jasaitis, dar du taškus pridėjo M. Čakarevičius, o panevėžiečiai greitai išsiveržė į priekį 8:2.  Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui „Lietkabelis“ pirmavo 4 taškų skirtumu – 10:6. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ buvo priekyje 3 taškais – 17:14.

Antrajame kėlinyje taip pat vyko atkakli kova. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes šeimininkai pirmavo vos vienu tašku – 21:20. Po G. Leonavičiaus tikslaus metimo „Skycop“ išsiveržė į priekį 22:21. Netrukus panevėžiečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir vėl buvo priekyje 27:22. Panašią persvarą šeimininkai išlaikė iki antrojo ketvirčio pabaigos. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant 4 taškų skirtumu – 38:34.

Antrąją rungtynių pusę šeimininkai pradėjo itin ryžtinai nusiteikę ir pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 49:36. „Skycop“ vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus paprašė minutės pertraukėlės, po kurios jo auklėtiniai pataikė tris tritaškius paeiliui. „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 4 taškų – 51:47. Tuomet jau šeimininkų strategas Nenadas Čanakas paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Nepaisant to, kova trečiojo kėlinio pabaigoje vyko labai atkakliai. Pasibaigus trečiajam rungtynių ketvirčiui „Lietkabelis“ pirmavo 57:52.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Šiame ketvirtyje sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus – 59:59. Netrukus po G. Leonavičiaus dėjimo iš viršaus priekyje jau buvo „Skycop“ 61:59.  Greitai prieniškiai dar labiau nutolo ir pirmavo jau 7 taškais – 68:61. Panevėžiečiai nepalūžo ir sumažino atsilikimą iki minimumo – 67:68. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei rezultatas buvo lygus – 73:73. Dramatiškoje susitikimo pabaigoje geriau sekėsi prieniškiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 81:73.

„Lietkabelis“: J. Wilsonas 21, Ž. Dimecas 12, S. Jasaitis ir D. Tarolis po 10.

„Skycop“: D. Lavrinovičius 14, M. Bruesewitzas 13, A. Lee 12, G. Leonavičius ir M. Gecevičius po 11.