M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ pralaimėjo Prancūzijoje

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes „Lietkabelis“ žaidė išvykoje su Dižono JDA klubu. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 91:99 (25:20, 19:17, 20:31, 27:31).

FIBA Čempionų lygos turnyre akistata tarp „Lietkabelio“ ir JDA komandų buvo antroji šiame sezone. Pirmajame susitikime, lapkričio mėnesį vykusiame Panevėžyje, „Lietkabelis“ klubą iš Prancūzijos įveikė rezultatu 78:62.

Rungtynės Prancūzijoje prasidėjo rezultatyviai. Abi komandos žaidė labai greitai ir dažnai į krepšį mesdavo iš toli. Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui panevėžiečiai atsiliko vos vienu tašku 14:15. Netrukus po S. Jasaičio tikslaus tritaškio metimo „Lietkabelis“ jau buvo priekyje 18:17. Po pirmojo mačo ketvirčio „Lietkabelio“ krepšininkai pirmavo rezultatu 25:20. Pirmajame kėlinyje panevėžiečiai pataikė net 5 tritaškius metimus iš 7.

Antrojo ketvirčio pradžioje daugiau nei dvi minutes abi komandos nesugebėjo pelnyti taškų. Pirmasis tai padarė V. Kariniauskas ir padidino svečių persvarą iki 7 taškų – 27:20. Šeimininkai greitai surinko 4 lengvus taškus ir priartėjo prie panevėžiečių iki 3 taškų. Po to visą laiką 3-8 taškų persvara pirmavo „Lietkabelis“. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 44:37 panevėžiečių naudai.

Trečiąjį kėlinį aktyviau pradėjo šeimininkai. Vos keturių minučių JDA komandai prireikė, kad ji išsiveržtų į priekį – 51:49. Panevėžiečiai nepalūžo ir greitai vėl susigrąžino persvarą – 55:51. Šeimininkai, audringai palaikomi savo aistruolių, vėl šovė į priekį ir pirmavo 5 taškais – 63:58. Aikštėje virė aistros, o mačo arbitrai abiejų komandų žaidėjams bei treneriams skyrė technines ir nesportines pražangas. Po trijų kėlinių Dižono JDA pirmavo 4 taškais – 68:64.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Šį ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo Prancūzijos klubo krepšininkai, kurie per dvi minutes savo persvarą padidino iki 8 taškų – 74:66. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas iš karto paprašė minutės pertraukėlės. Po jos P. Valinskas pelnė tritaškį metimą ir kiek sumažino savo atsilikimą. Nepaisant visų panevėžiečių pastangų, šeimininkai pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą 83:69. Įgiję saugesnę persvarą JDA krepšininkai išsaugojo ją iki susitikimo pabaigos ir šventė pergalę rezultatu 99:91.

„Lietkabelis“: P. Valinskas 20, S. Jasaitis 17, M. Kupšas 15, J. Wilsonas 10, M. Čakarevičius ir D. Tarolis po 9, S. Sinovecas 6, Ž. Dimecas 6, V. Kariniauskas 2.