M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ laimėjo Pasvalyje

Šįvakar Pasvalyje Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ žaidė su vietos „Pieno žvaigždžių” komanda. Panevėžiečiai šį susitikimą laimėjo rezultatu 78:68 (19:18, 19:8, 16:18, 24:24).

Svečiai šias rungtynes pradėjo tokios sudėties: P. Valinskas, S. Sinovecas, S. Jasaitis, S. Kulvietis ir Ž. Dimecas.

Abi ekipos mačo pradžioje dažnai klydo ir rungtyniavo nerezultatyviai. Sužaidus tris minutes „Pieno žvaigždės” pirmavo 4:3. Svečiai pirmuosius 9 taškus pelnė tritaškiais metimais. Du kartus iš toli pataikė S. Jasaitis, sykį – S. Kulvietis. Kai „Lietkabelis” įgijo 5 taškų persvarą (9:4), šeimininkų strategas Gediminas Petrauskas paprašė minutės pertraukėlės. Tai padėjo ir gana greitai pasvaliečiai savo atsilikimą sumažino iki minimumo – 9:10. Po pirmojo susitikimo ketvirčio „Lietkabelis” pirmavo vienu tašku – 19:18.

Antrąjį rungtynių ketvirtį panevėžiečiai pradėjo spurtu 11:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 30:18. Savo pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pasvaliečiai pelnė sužaidus daugiau nei 5 minutes. „Lietkabelio” krepšininkai puikiai gynėsi, o šeimininkų ekipos žaidėjų metimai dažniausiai buvo iš sunkių padėčių. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio” komandai pirmaujant 12 taškų skirtumu – 38:26.

Antrąją susitikimo pusę panevėžiečiai pradėjo sėkmingai ir jau pirmavo 15 taškų skirtumu – 44:29. Nepaisant to, pasvaliečiai nenuleido rankų ir gana greitai „Lietkabelio” persvarą ištirpdė iki 8 taškų – 46:38. Panevėžiečių strategas Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės ir siekė pristabdyti įsibėgėjusius šeimininkus.  Po pertraukėlės panevėžiečiai vėl pirmavo dviženkle persvara. Sužaidus tris kėlinius „Lietkabelis” turėjo 10 taškų pranašumą – 54:44.

Paskutiniajame rungtynių kėlinyje panevėžiečiai vienu metu pirmavo net 23 taškų skirtumu, bet susitikimo pabaigoje pasvaliečiams pavyko sušvelninti rezultatą. „Lietkabelis” iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 78:68.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė: S. Jasaitis 18, P. Valinskas 17, M. Kupšas 14.

Atsakomosios Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynės tarp „Lietkabelio” ir “Pieno žvaigždžių” komandų vyks vasario 13 dieną Panevėžyje. Į finalo ketvertą, kuris vyks vasario 16-17 dienomis Vilniuje, pateks ta komanda, kurios bendras abiejų rungtynių įmestų-praleistų taškų skirtumas bus geresnis.

Šį šeštadienį Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais namuose su Prienų „Skycop“. Susitikimas „Cido” arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.