M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ laimėjo Ispanijoje

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ Ispanijoje žaidė su Fuenlabrados „Montakit“ komanda. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 85:78 (19:26, 22:22, 22:19, 22:11).

Šio sezono FIBA Čempionų lygos turnyre komandos susitiko antrąjį kartą. Pirmojo rato rungtynes, lapkričio mėnesį vykusias Panevėžyje, „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 78:67.

Susitikimas Fuenlabradoje buvo abiems komandoms buvo paskutinysis FIBA Čempionų lygos turnyre. Jau prieš šias rungtynes buvo aišku, jog nei viena, nei kita ekipa, nepriklausomai nuo susitikimo baigties, nebeturi jokių galimybių patekti į kitą FIBA Čempionų lygos turnyro etapą.

Pačioje rungtynių pradžioje šeimininkai išsiveržė į priekį 4:0, bet svečiai greitai išlygino rezultatą 4:4. Po apylygės susitikimo pradžios „Montakit“ krepšininkai šovė į priekį ir įgijo net 14 taškų persvarą – 20:6. Pirmojo ketvirčio pabaigoje kelias tikslias atakas surengę „Lietkabelio“ krepšininkai sumažino atsilikimą. Po pirmojo mačo ketvirčio Ispanijos klubo krepšininkai pirmavo 7 taškais – 26:19. Pirmajame kėlinyje panevėžiečiai padarė 4 klaidas ir pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 2:7.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai. Po kelių tikslių panevėžiečių atakų rezultatas tapo lygus 28:28, o „Montakit“ trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkams pavyko perimti iniciatyvą. Sužaidus kiek daugiau nei pusę laiko antrajame kėlinyje Ispanijos klubo krepšininkai pirmavo rezultatu 40:33. Netrukus šeimininkai vėl pirmavo dviženkle persvara – 45:35. Poilsio komandos išėjo „Montakit“ komandai pirmaujant rezultatu 48:41.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje abiejų komandų žaidėjai keitėsi tiksliais metimais, o persvarą ir toliau išlaikė šeimininkai. Sužaidus pusę laiko trečiajame ketvirtyje „Montakit“ komanda pirmavo 57:50. Vėliau panevėžiečiai pradėjo alsuoti varžovams į nugarą. S. Kulvietis pataikė tritaškį metimą su bauda ir „Lietkabelio“ atsilikimą sumažino iki 2 taškų – 61:63. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 4 taškų persvara – 67:63.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame rungtynių kėlinyje. Lemiamame susitikimo ketvirtyje pusantros minutės abiejų komandų žaidėjai nesugebėjo pelnyti taškų. Pirmasis tai padarė „Lietkabelio“ aukštaūgis M. Kupšas, sumažines svečių atsilikimą iki 2 taškų. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po Ž. Dimeco dvitaškio metimo „Lietkabelis“ pirmą sykį šiame mače išsiveržė į priekį – 74:73. Iki pagrindinio rungtynių laiko likus žaisti dvi minutes rezultatas buvo lygus – 77:77. Dramatiškoje susitikimo pabaigoje kiek geriaus sekėsi svečiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 85:78.

„Lietkabelis“: J. Wilsonas 21, M. Kupšas 16, S. Kulvietis 15, S. Sinovecas 12, P. Valinskas 10, D. Tarolis 7, Ž. Dimecas 4.

Savo grupėje panevėžiečiai užėmė penktąją vietą tarp aštuonių komandų.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais vasario 9 dieną, šeštadienį. Reprezentacinė miesto komanda Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate susitiks su Prienų „Skycop“. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.