M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ išvykoje parklupdė Vilniaus „Rytą“

Šįvakar „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Vilniaus „Rytu“. Panevėžiečiai laimėjo šį susitikimą rezultatu 94:83 (24:12, 25:20, 20:26, 25:25).

Per FIBA pasaulio čempionato atrankos langą „Lietkabelis“ paskelbė apie tris naujus pirkinius, o iš viso Panevėžio klubas per mažiau nei mėnesį penkis senus krepšininkus pakeitė naujais bei dar pasipildė 16-mečiu vietiniu talentu Mantu Rubštavičiumi.  Nuo sezono pradžios vietoje Vytenio Lipkevičiaus, Ernesto Ežerskio, Frano Pilepičiaus, Dominiko Mavros bei Michaelo Morrisono klubas sukirto rankomis su Marko Čakarevičiumi, Daviu Lejasmeieriu, Stefanu Sinovecu, Vaidu Kariniausku ir Žiga Dimecu.

Panevėžiečiai rungtynes Vilniuje panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: V. Kariniauskas, S. Sinovecas, S. Jasaitis, S. Kulvietis ir M. Kupšas.

Sėkmingai pradėję susitikimą „Lietkabelio“ krepšininkai 2-ąją mačo minutę pirmavo 7:2. Sužaidus beveik pusę laiko pirmajame rungtynių ketvirtyje panevėžiečiai jau buvo pataikę tris tritaškius metimus ir pirmavo dviženkle persvara – 15:5. Tuomet šeimininkų vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Vilniečiai atrodė sutrikę, o V. Kariniaukui pataikius dar vieną tolimą metimą, „Lietkabelis“ įgijo dviženklį pranašumą – 18:5. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai pirmavo 12 taškų skirtumu – 24:12.

Antrąjį ketvirtį panevėžiečiai pradėjo dviem tiksliais Pauliaus Valinsko baudos metimais. „Lietkabelis“ toliau tolo nuo „Ryto“ ir pirmavo jau triuškinama persvara 35:14. „Ryto“ krepšininkai darė elementarias klaidas, o panevėžiečiai tuo sumaniai naudojosi. Poilsio komandos išėjo panevėžiečiams pirmaujant 17 taškų skirtumu – 49:32.

Po didžiosios rungtynių pertraukos abiejų komandų krepšininkai apsikeitė taikliais metimais. Po tikslaus ketvirto V. Kariniausko tritaškio metimo panevėžiečiai pirmavo net 24 taškų skirtumu 60:36. Po to kai svečių persvara sumažėjo iki 17 taškų (62:45), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, panevėžiečių puolimas pradėjo stringti, o vilniečiai savo atsilikimą sumažino iki vienženklio skirtumo – 53:62. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 69:58.

Po „Ryto“ krepšininkų spurto trečiajame kėlinyje panevėžiečiai nepalūžo.  Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelio“ krepšininkai neleido šeimininkams pasiekti persilaužimo ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 94:83.

„Lietkabelio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė D. Tarolis, pelnęs 17 taškų. V. Kariniauskas ir P. Valinskas surinko po 14 taškų.

Vilniuje per „Betsafe–LKL“ rungtynių tarp „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ pertrauką vyko Karaliaus Mindaugo taurės burtų traukimo ceremonija. 8 komandos buvo suskirstytos į du krepšelius.

Pirmajame – keturios stipriausios praėjusio „Betsafe–LKL“ čempionato komandos Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Antrajame – 5-6 praėjusio sezono komandos „Šiauliai“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ bei dvi ekipos, įveikusios KMT antrąjį etapą: Utenos „Juventus“ ir Prienų „Skycop“.

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad „Lietkabelio“ varžove Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje bus Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda. Kituose ketvirtfinaliuose susitiks  Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“, Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventus“, Klaipėdos „Neptūnas“ – Prienų „Skycop“.

Ketvirtfinalyje vyks dvejos rungtynės. Pirmosios bus žaidžiamos sausį Šiauliuose, Pasvalyje, Utenoje ir Prienuose. Atsakomosios rungtynės vyks Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Porų nugalėtojai iškops į finalo ketvertą, varžybos bus rengiamos vasario 16-17 dienomis Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Šį penktadienį „Betsafe–LKL“ rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žais su Kėdainių „Nevėžiu“.