M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ įspūdingai iškovojo Karaliaus Mindaugo taurės bronzą

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa atsigavo po skaudžios nesėkmės „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje ir iškovojo įspūdingą pergalę mažajame finale. Sekmadienį beveik visas rungtynes pirmavusi Panevėžio ekipa be problemų sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ rezultatu 94:67 (29:17, 19:19, 21:22, 25:9) ir iškovojo bronzos medalius.

Susitikimą panevėžiečiai pradėjo galingai – įpusėjus pirmajam ketvirčiui, „Lietkabelis“ nesunkiai įgijo dviženklę persvarą (14:4). Tuo tarpu klaipėdiečių žaidimas antrą dieną iš eilės priminė košmarą – iš pirmųjų 12 metimų, „Neptūno“ krepšininkai pataikė vos 2 (16% taiklumas). Puikią sportinę formą demonstruojantis Saulius Kulvietis per pirmąjį kėlinį pataikė visus mestus tritaškius, o tai leido Panevėžio ekipai dar labiau nutolti – 27:11.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje išliko panašus – puikų žaidimą demonstruojantys „Lietkabelio“ krepšininkai toliau įrodinėjo savo dominavimą. Po Simo Jasaičio dvitaškio komandas skyrė 20 taškų (40:20). Prieš pat didžiąją pertrauką uostamiesčio ekipai pavyko kiek sumažinti panevėžiečių atotrūkį, kai Osvaldas Olisevičius pelnė 5 taškus paeiliui – 46:34.

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ padarė reikiamas išvadas ir pradėjo žaibiškai mažinti „Lietkabelio“ persvarą. Gytis Masiulis pasižymėjo galingu dėjimu, o kitoje atakoje aukštaūgis smeigė tritaškį su pražanga. Netrukus panevėžiečiai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio ir komandas jau skyrė tik 3 taškai (50:47). Uostamiesčio ekipos ambicijas kiek prigesino penktąjį tritaškį pataikęs Saulius Kulvietis bei tolimu metimu pasižymėjęs Simas Jasaitis. Netrukus Stefanas Sinovecas perėmė kamuolį ir pelnė dvitaškį su pražanga, o „Lietkabelis“ atstatė dviženklę persvarą (60:49). Prieš lemiamas 10 minučių Panevėžio klubas turėjo 11 taškų persvarą – 69:58.

Paskutinį kėlinį Aukštaitijos ekipa pradėjo spurtu 10:1, kuris vėl leido turėti saugų pranašumą. Per likusį laiką klaipėdiečiams sukurti stebuklo nepavyko – „Lietkabelio“ įspūdingas žaidimas leido iškovoti turnyro bronzą.

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis (5/8 trit.) 24, Stefanas Sinovecas 14, Jamaras Wilsonas 13, Donatas Tarolis ir Simas Jasaitis po 11.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 15, Laimonas Kisielius 10.