M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ finale nusileido „Zenitui“

Šįvakar Panevėžyje baigėsi tradicinis Raimundo Sargūno taurės krepšinio turnyras.

Jame dėl taurės  kovojo Panevėžio „Lietkabelis“, Šiaulių „Šiauliai“ bei du klubai iš Rusijos – Sankt Peterburgo „Zenitas“ ir Permės „Parma“.

Turnyro finale susitiko vakar savo pusfinalius laimėję Panevėžio „Lietkabelio“ ir Sankt Peterburgo „Zenito“ klubai. Vakar „Zenito“ komanda pirmajame pusfinalyje rezultatu 112:85 (30:16, 28:24, 28:20, 26:25) nugalėjo „Šiaulius“, o „Lietkabelis“ antrajame pusfinalyje 103:98 (22:23, 23:19, 24:35, 34:21) įveikė „Parmą“.

R. Sargūno taurės finalo rungtynes rezultatu 89:74 (25:16, 32:27, 14:14, 23:12) laimėję Rusijos klubo krepšininkai iškovojo trofėjų.

Aikštės šeimininkai rungtynes su galingu klubu iš Rusijos pradėjo tokios sudėties: P. Valinskas, D. Mavra, S. Kulvietis, V. Lipkevičius, M. Kupšas. Pirmuosius taškus šiame susitikime pelnė svečiai, kurie mačo pradžioje pirmavo rezultatu 6:0. M. Kupšas „Lietkabeliui“ pirmuosius taškus pelnė sužaidus daugiau nei tris minutes. „Zenito“ krepšininkai rungtyniavo sau būdingu stiliumi ir esant mažiausiai galimybei nevengė atakuoti panevėžiečių krepšio. Sužaidus keturias minutes ir svečiams pirmaujant 11:4, „Lietkabelio“ strategas G. Kadžiulis paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Nepaisant to, Rusijos klubo krepšininkai ir toliau išlaikė persvarą. Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui svečiai pirmavo 8 taškais – 14:6. Paskutiniąją pirmojo kėlinio minutę svečiams pirmą kartą pavyko įgyti dviženklį pranašumą – 25:14. Pirmąjį rungtynių ketvirtį „Zenitas“ laimėjo 25:16.

Antrojo kėlinio pradžioje abiejų ekipų krepšininkai keitėsi tiksliais metimais, bet „Zenito“ ekipa išlaikė įgytą persvarą. Sužaidus keturias minutes antrajame ketvirtyje rusai pirmavo 7 taškais – 35:28.  Netrukus svečiai pataikė iš toli ir vėl atstatė dviženklį pranašumą – 38:28. Panevėžiečių gretose, kaip ir vakarykščiame susitikime, aktyviai rungtyniavo M. Kupšas, jam gerai talkino S. Kulvietis, tačiau kitų žaidėjų indėlis buvo mažokas. Nepaisant to, panevėžiečiams pavyko priartėti prie savo varžovų. Po D. Mavros metimo iš po krepšio šeimininkai atsiliko jau tik 3 taškais – 43:46.  Poilsio komandos išėjo „Zenito“ komandai pirmaujant rezultatu 52:48.

Pirmoje rungtynių pusėje šeimininkų komandoje rezultatyviausiai žaidė M. Kupšas (13 taškų), S. Kulvietis (11), D. Tarolis (6), D. Mavra (6).

Antroje rungtynių pusėje abi komandos varžovų krepšį atakavo jau ne taip taikliai,  kaip iki pertraukos. Įpusėjus trečiajam kėliniui panevėžiečiai sugebėjo išlyginti rezultatą 54:54. Vis dėlto trečiojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Zenito“ krepšininkai, kurie prieš lemiamą kėlinį pirmavo 4 taškais – 66:62.

Ketvirtąjį kėlinį rusai pradėjo spurtu 5:0 ir susikrovė kiek solidesnį pranašumą  – 71:62. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Zenitas“ pavojingai nutolo – 78:65. Svečiai išlaikė įgytą persvarą iki pat finalinės sirenos ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 89:74.

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis 18 (8 atk. kam.), Simas Jasaitis (5 atk. kam.) ir Mindaugas Kupšas (6 atk. kam.) po 14, Donatas Tarolis 10, Paulius Valinskas 9.

„Zenit“: Jalenas Reynoldsas 28 (11 atk. kam., 35 naud. bal.), Jarrodas Uthoffas  21, Brandonas Jenningsas  13 (3/10 metimai, 9 rez. perd.), Seanas Armandas 8.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiko Šiaulių „Šiauliai“ ir ir Permės „Parma“. Šį susitikimą  rezultatu 85:80 (19:11, 24:21, 23:26, 19:22) laimėjo Rusijos klubo krepšininkai.