K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ dramatiškoje rungtynių pabaigoje patyrė pralaimėjimą

Šįvakar „Cido“ arenoje Panevėžio „Lietkabelio“ ir Klaipėdos ‚Neptūno“ komandos žaidė antrąsias LKL mažojo finalo rungtynes. Susitikimą rezultatu 71:69 (15:20, 18:14, 16:13, 22:22) laimėjo klaipėdiečiai. Serijoje iki trijų pergalių lygybė 1:1.

Pirmąsias rungtynes, vykusias Klaipėdoje, „Lietkabelis“ laimėjo 83:69.

Susitikimą Panevėžyje „Lietkabelis“ pradėjo tokiu pačiu starto penketu kaip ir pirmajame mače uostamiestyje: L. Williamsas, Ž. Peineris, S, Jasaitis, D. Tarolis ir D. Lavrinovičius.

Rungtynių pradžioje abi komandos pasikeitė tiksliais tolimais metimais. Tiek panevėžiečiai, tiek klaipėdiečiai žaidė greitai, bet žaidėjų metimai nebuvo labai tikslūs. Sužaidus pusę laiko pirmajame kėlinyje „Lietkabelis“ atsiliko tašku 9:10, o S. Jasaičiui pataikius iš toli ir dar įmetus dvi baudas jau priekyje buvo panevėžiečiai 14:10. Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 20:15. Iš 20 „Lietkabelio“ taškų 8 buvo pelnęs itin sėkmingai rungtynių pradžioje žaidęs S. Jasaitis.

Antrąjį rungtynių ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai. Sužaidus beveik tris minutes „Lietkabelio“ persvara siekė vos 3 taškus 22:19. Po to jau panevėžiečiai sužaidė labai sėkmingą atkarpą ir įgijo rekordinę dviženklę persvarą 32:21. Klaipėdiečiai spurtavo 8:0 ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant vienu tašku 34:33.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje komandos vėl pasikeitė tiksliais metimais. Sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje „Neptūnui“ po labai ilgos pertraukos pavyko išsiveržti į priekį 37:36. Po keletos minučių klaipėdiečiai įgijo didžiausią pranašumą šiame mače 45:40. Po trijų kėlinių klaipėdiečiai pirmavo dviem taškais 49:47.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. „Lietkabelio“ komandoje puikiai rungtyniavo karjeros rungtynes sužaidęs D. Tarolis. „Neptūno“ ekipą į priekį tempė patyręs R. Seibutis. Šiame ketvirtyje sužaidus tris minutes svečiai pirmavo 56:54. Jau kitoje atakoje Ž. Peineriui pataikius abi baudas rezultatas tapo lygus 56:56. Netrukus po latvio tikslaus tritaškio panevėžiečiai buvo priekyje 59:58. Likus 6.6 sekundės iki finalinės sirenos panevėžiečiai atsiliko vienu tašku, bet Ž. Peineris stojo mesti dviejų baudos metimų. Latvis pirmąją baudą prametė, o antrąją pataikė. Svečiai dar spėjo surengti rezultatyvią ataką, kai likus žaisti 0.7 sekundės R. Seibutis pelnė pergalę nulėmusį metimą. „Neptūnas“ iškovojo dramatišką pergalę 71:69.

„Lietkabelio“ komandai daugiausia taškų – 26 pelnė D. Tarolis.

Trečiosios mažojo finalo rungtynės penktadienį vyks Klaipėdoje.