V. Mikaičio nuotr.

„Lietkabelis“ antrą kartą šiame sezone įveikė „Nevėžį“

Šįvakar „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Kėdainių  „Nevėžiu“. Panevėžiečiai laimėjo šį susitikimą rezultatu 83:68 (24:10, 25:16, 19:23, 15:19).

Atsinaujinęs „Lietkabelis“ trečiadienį 94:83 pranoko „Rytą“, tačiau šį vakarą neturėjo vieno pergalės kalvių. Paulius Valinskas tąkart pelnė 14 taškų, tačiau vakar jam buvo atlikta danties operacija, todėl gynėjas praleido rungtynes Kėdainiuose.

„Nevėžiui“ tai buvo pirmos rungtynės po FIBA lango – pastarąjį kartą Kėdainių komanda žaidė prieš 13 dienų. Per tą laiką įvyko ir korekcijų sudėtyje – Lietuvą paliko J. C. Fulleris, į komandą sugrįžo Gintautas Matulis ir papildė A. J. Parkeris.

Susitikimą Kėdainiuose panevėžiečiai pradėjo tokios pačios sudėties, kaip ir laimėtose rungtynėse prieš Vilniaus „Rytą“: V. Kariniauskas, S. Sinovecas, S. Jasaitis, S. Kulvietis ir M. Kupšas.
Svečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo rezultatu 7:0. Pirmuosius taškus „Nevėžio“ krepšininkai pelnė sužaidus tris su puse minutės. Įpusėjus pirmajam mačo kėliniui panevėžiečiai pirmavo 11:4. Užtikrintai rungtyniavę panevėžiečiai jau po pirmojo kėlinio pirmavo dviženkle persvara – 24:10.

Antrajame susitikimo ketvirtyje „Lietkabelio“ krepšininkai nemažino apsukų ir dar labiau padidino savo pranašumą. Antrojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai pirmavo 17 taškų skirtumu – 29:12. Dviženklę persvarą panevėžiečiai ne tik išlaikė, bet ir ją padidino. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant 49:26.

Trečiąjį kėlinį „Nevėžio“ krepšininkai pradėjo spurtu 5:0 ir šiek tiek sušvelnino atsilikimą.  Įpusėjus šiam ketvirčiui panevėžiečių pranašumas sumažėjo iki 13 taškų – 55:42. Panevėžiečiams gana greitai pavyko stabilizuoti padėtį. Po trijų kėlinių svečiai pirmavo 68:49.

Ketvirtasis susitikimo kėlinys tapo tik formalumu. „Lietkabelio“ krepšininkai išlaikė persvarą iki rungtynių pabaigos ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 83:68.

Pirmajame „Betsafe–LKL“ rate „Lietkabelis“ namie 87:66 taip pat pranoko „Nevėžį“ ir tai buvo pirmos Nenado Čanako rungtynės prie Panevėžio komandos vairo. Per 6 rungtynes „Betsafe–LKL“ su naujuoju treneriu „Lietkabelis“ pasiekė 5 pergales.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais gruodžio 11 dieną. FIBA Čempionų lygos turnyre panevėžiečiai išvykoje rungtyniaus su Antverpeno „Giants“.