M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ antrą kartą nusileido „Hapoel“

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Jeruzalės „Hapoel“. Panevėžiečiai šį susitikimą pralaimėjo rezultatu 70:97 (26:26, 15:30, 16:24, 13:17).

Tai buvo antroji šių komandų akistata FIBA Čempionų lygos turnyre. Pirmojo rato susitikimą, vykusį Izraelyje, „Lietkabelis“ pralaimėjo rezultatu 67:81.

Ryžtingai pradėję rungtynes šeimininkai nuo pat mačo pradžios įgijo persvarą. Sužaidus 3 minutes „Lietkabelio“ komanda pirmavo 13:6. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Hapoel“ komandai pavyko išlyginti rezultatą – 15:15. Negana to, svečiai netrukus išsiveržė į priekį ir įgijo 4 taškų persvarą – 21:17. Paskutinę pirmojo ketvirčio sekundę „Lietkabelio“ gynėjas J. Wilsonas pataikė tritaškį metimą. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 26:26.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie laimėjo atkarpą 5:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 31:26. „Lietkabelio“ puolimas pradėjo strigti, o tuo pasinaudoję varžovai pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 42:29. Per antrąjį ketvirtį „Hapoel“ komanda į „Lietkabelio“ krepšį įmetė 30 taškų ir prieš pertrauką susikrovė solidų pranašumą. Pirmoje rungtynių pusėje šeimininkų gretose nesulaikomas buvo Mindaugas Kupšas, pelnęs 17 taškų, tačiau kitų žaidėjų indėlis buvo mažokas.  Poilsio ekipos išėjo Izraelio ekipai pirmaujant 15 taškų persvara – 56:41.

Antrąją rungtynių pusę vėl geriau pradėjo svečiai. Netrukus „Hapoel“ komanda įgijo rekordinį 20 taškų pranašumą – 63:43. Panevėžiečiai nenuleido rankų ir stengėsi sumažinti svečių persvarą. Jei puolime aikštės šeimininkams pavykdavo sužaisti sėkmingai, tai gynyboje niekaip nesisekė stabdyti varžovų krepšininkų. Įpusėjus trečiajam mačo ketvirčiui svečiai pirmavo 18 taškų skirtumu – 69:51.  Po trijų kėlinių „Hapoel“ komanda pirmavo 80:57 ir jos pergalė nekėlė jokių abejonių.

Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu. „Lietkabelio“ krepšininkai atrodė vangūs, o svečiai mėgavosi žaidimu. Panevėžiečiams nepadėjo nei žaidėjų keitimai, nei trenerio Nenado Čanako paprašytos minutės pertraukėlės. Vienas prasčiausių rungtynių FIBA Čempionų lygos turnyre sužaidę panevėžiečiai susitikimą pralaimėjo rezultatu 70:97. Po šios nesėkmės „Lietkabelis“ smarkiai sukomplikavo savo padėtį kovojant dėl kelialapio į kitą FIBA Čempionų lygos etapą.

Šiame susitikime „Lietkabelio“ komandai taškus pelnė: M. Kupšas 17,  S. Jasaitis 12, V. Kariniauskas 10, P. Valinskas ir J. Wilsonas po 7, S. Kulvietis 6, D. Tarolis 4, Ž. Dimecas 3, S. Sinovecas ir M. Čakarevičius po 2.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais šį sekmadienį, gruodžio 23 dieną. Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse panevėžiečiai susitiks su Vilniaus „Rytu“. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.