K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ įveikė Rusijos klubą

Panevėžyje prasidėjo tradicinis Raimundo Sargūno taurės krepšinio turnyras. Dėl R. Sargūno taurės šiemet kovoja Panevėžio „Lietkabelis“, Šiaulių „Šiauliai“ bei du klubai iš Rusijos – Sankt Peterburgo „Zenitas“ ir Permės „Parma“.

Šįvakar „Cido“ arenoje buvo sužaisti šio turnyro abiejų pusfinalių susitikimai. „Zenito“ komanda pirmajame pusfinalyje rezultatu 112:85 (30:16, 28:24, 28:20, 26:25) nugalėjo „Šiaulius“, o „Lietkabelis“ antrajame pusfinalyje 103:98 (22:23, 23:19, 24:35, 34:21) įveikė „Parmą“.

Rungtynes su „Parmos“ krepšininkais šeimininkai pradėjo tokios sudėties: Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Dominikas Mavra, Saulius Kulvietis, Mindaugas Kupšas.

Panevėžiečiai sėkmingiau startavo rungtynėse. Po P. Valinsko dvitaškio metimo ir M. Kupšo realizuotų baudos metimų „Lietkabelis“ pirmavo 4:0. Rusijos klubo krepšininkai pataikė tritaškį metimą ir sušvelnino atsilikimą iki minimumo. Trenerio Gintaro Kadžiulio auklėtiniai mačo pradžioje stengėsi daugiau žaisti per priekinės linijos krepšininkus ir tai jiems gerai sekėsi. Susitikimo pradžioje labai aktyviai rungtyniavo M. Kupšas, per pirmas keturias rungtynių minutes „Lietkabeliui“ pelnęs 7 taškus. Nors panevėžiečiai visą laiką pirmavo, bet svečiai šeimininkų per toli į priekį nepaleido.

Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui šeimininkų persvara siekė vos vieną tašką – 14:13. Netrukus po tolimo metimo „Parmos“ krepšininkai pirmą sykį išsiveržė į priekį – 16:14. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus likus žaisti kiek daugiau nei dviems minutėms Rusijos klubas priekyje buvo jau 5 taškais – 21:16. „Lietkabelio“ treneriai paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu bandė sustyguoti kiek pašlijusį žaidimą. Panevėžiečiai laimėjo atkarpą 4:0 ir sušvelnino atsilikimą iki vieno taško. Tuomet jau Permės klubo trenerių štabo nariai paprašė atsakomosios pertraukėlės. Po pirmojo kėlinio „Parmos“ komanda pirmavo vienu tašku 23:22.

Antrajame mačo ketvirtyje aikštėje taip pat vyko labai atkakli kova. Kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda. Sužaidus pusę laiko antrajame kėlinyje rezultatas buvo lygus 32:32. Abi komandos rungtyniavo rezultatyviai, o esant galimybei savo atakas stengėsi baigti greitai. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 45:42 „Lietkabelio“ naudai. Panevėžiečių ekipoje iki didžiosios rungtynių pertraukos itin aktyviai rungtyniavo po dviženklį taškų kraitį surinkę P. Valinskas (13) ir M. Kupšas (11).

Antrąją rungtynių pusę „Lietkabelis“ pradėjo lygiai tokia pačia sudėtimi, kaip ir susitikimą. Trečiojo kėlinio pradžioje svečiams vėl daug nemalonumų kėlė M. Kupšas, kurį panevėžiečiai sumaniai išnaudojo arti krepšio. Nors šeimininkai sėkmingiau pradėjo trečiąjį kėlinį, bet „Parmos“ krepšininkai greitai pasivijo panevėžiečius – 54:54. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui šeimininkai pirmavo 5 taškais – 65:60. Tuomet jau svečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir dar kartą išsiveržė į priekį – 69:65. Po trijų kėlinių Permės “Parma“ turėjo 8 taškų pranašumą – 77:69.

Jau pirmoje ketvirtojo kėlinio atakoje Rusijos krepšininkai pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą – 79:69. Panevėžiečiai, bandydami pakeisti rungtynių scenarijų, dažnai kaitaliojo gynybos sistemas. Iki rungtynių pagrindinio laiko likus žaisti penkias minutes svečiai turėjo vos dviejų taškų persvarą – 85:83. Likus žaisti tris minutes po dviejų tikslių D. Mavros baudos metimų rezultatas tapo lygus 87:87. Po P. Valinsko ir S. Jasaičio tritaškių priešpaskutinę mačo minutę „Lietkabelis“ pirmavo 93:87. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje geriau sekėsi panevėžiečiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 103:98.

Lietkabelio“ komandai daugiausiai taškų pelnė šie krepšininkai: P. Valinskas 31, M. Kupšas 22, S. Kulvietis 19, S. Jasaitis 11.

Pusfinaliuose pralaimėjusios „Šiaulių“ ir „Parmos“ komandos rytoj 17 valandą „Cido“ arenoje pradės rungtynes dėl trečiosios vietos. Finalinis mačas, kuriame dėl trofėjaus kovos „Lietkabelio“ ir „Zenito“ ekipos, rytoj pradės 19 valandą 30 minučių.