K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelio“ krepšininkai kovos dėl medalių

Šįvakar ketvirtfinalio rungtynes „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su „Šiauliais“. Susitikimą rezultatu 85:84 laimėję panevėžiečiai laimėjo ketvirtfinalio seriją ir antrą sezoną paeiliui kovos dėl Lietuvos čempionato medalių.

Tai buvo ketvirtosios serijos rungtynės. Iki šio susitikimo pergales šventė tik namuose žaidusios ekipos. Du kartus tai pavyko padaryti panevėžiečiams, o sykį – šiauliečiams. Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių „Lietkabelis“ pirmavo 2:1 ir pergalės Šiauliuose atveju būtų užsitikrinęs vietą pusfinalyje.

Ketvirtosios „Betsafe-LKL“  rungtynės tarp „Šiaulių“ ir „Lietkabelio“ komandų prasidėjo nervingai. Pirmąjį tašką šiame mače baudos metimu pelnė K. Lavrinovičius, kai komandos buvo sužaidusios daugiau nei dvi minutes. Pirmajame rungtynių ketvirtyje dominavo gynybinio plano  žaidimas, krepšininkai rungtyniavo labai nerezultatyviai. Visą laiką pirmajame kėlinyje pirmavo svečiai, bet pačioje ketvirčio pabaigoje šeimininkai po tikslaus tritaškio metimo išsiveržė į priekį. Paskutinę kėlinio sekundę G. Leonavičius išlygino rezultatą. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatus buvo lygus – 14:14.

Antrąjį susitikimo ketvirtį sėkmingiau pradėjo šiauliečiai. Po to, kai tritaškš į panevėžiečių krepšį pataikė K. Žemaitis, „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas paprašė minutės pertraukėlės. Tuomet „Šiauliai“ pirmavo 23:17. „Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo atkarpą 5:0, sumažino atsilikimą iki vieno taško ir privertė „Šiaulių“ strategą Antaną Sireiką paprašyti atsakomosios minutės pertraukėlės. Po to rungtynės vyko labai atkakliai, o didesnės persvaros įgyti nepavyko nei šeimininkams, nei svečiams. Poilsio komandos išėjo šiauliečiams pirmaujant 2 taškų skirtumu – 41:39.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo tiksliu D. Tarolio metimu, po kurio rezultatas dar kartą tapo lygus. Šiauliečiai greitai atsakė tiksliu tritaškiu metimu. Šeimininkai didino apsukas ir netrukus įgijo didžiausią pranašumą šiame mače. Trečiajame kėlinyje sužaidus beveik dvi minutes šeimininkai pirmavo 7 taškų persvara – 48:41. Svečiams pavyko stabilizuoti žaidimą ir priartėti prie šiauliečių. Trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo 56:50. Po K. Lavrinovičiau tikslaus tritaškio metimo „Šiauliai“ pirmavo vos dviem taškais – 57:55. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 62:58.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. K. Lavrinovičius pataikė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki minimumo. Jau kitoje atakoje D. Lavrinovičius pataikė metimą su bauda ir išvedė panevėžiečius į priekį 64:62. Šeimininkai nepalūžo ir gana greitai jau buvo priekyje – 65:64. Po Ž. Peinerio įspūdingo metimo su pražanga ir dėjimo iš viršaus vėl pasikeitė pirmaujanti komanda. Priekyje jau buvo „Lietkabelis“ – 71:67. Po D. Mavros tritaškio metimo panevėžiečiai įgijo pačią didžiausią persvarą – 77:69. Šiauliečiai bandė gelbėtis tolimais metimais ir netrukus sumažino atsilikimą iki 3 taškų. Dramatiškoje susitikimo pabaigoje geriau sekėsi panevėžiečiams, kurie laimėjo susitikimą rezultatu 85:84.

Įveikę šiauliečius, „Lietkabelio“ krepšininkai ketvirtfinalio seriją laimėjo 3:1 ir pateko į LKL pusfinalį. Panevėžiečiai antrą sezoną paeiliui kovos dėl medalių.