Sportuoti savo atžalas į maniežą leidžiantys panevėžiečiai sunerimę, ar jų vaikai yra saugūs.

Lengvaatlečiams – ekstremalų dalia

Lengvaatlečiams – ekstremalų dalia

Bėgimas su kliūtimis, tik ne per barjerus, o vandens pilnus kibirus ir skudurus jau ne pirmi metai yra Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro manieže besitreniruojančių sportininkų kasdienybė. Tačiau po šio savaitgalio, kai pradėjo byrėti ir kristi medinės sutrešusios stogo konstrukcijos, lengvaatlečiai priversti sportuoti tarsi ekstremalai.

Pirmadienį į treniruotes savo vaikus atvedę tėvai sunerimo – dalis maniežo aptverta. Manieže po lietaus jau buvo įprasta matyti išdėliotus kibirus ar skudurus, tačiau dabar virš sportuojančiųjų ne kapsi vandens lašai, o krenta nuo drėgmės sutrešusios medinės stogo konstrukcijos.

Nors pavojinga vieta aptverta, nežinia, ar stogas nepradės griūti ne tik toje vietoje, ar atitrūkusios konstrukcijos nesužalos čia besitreniruojančių vaikų.

Sportuoti į maniežą vaikus atvedanti panevėžietė Dalia sako, kad visi laukia rekonstrukcijos, tačiau jeigu nieko nebus daroma dabar, pastato stogas sugrius net nesulaukęs remonto. Anot jos, kol kažkas rimčiau nenukentės ar ko nors neužmuš, tol niekas ir nesikeis.

„Palikdama vaikus treniruotėse nesu rami, bet noriu tikėti, kad maniežo vadovai daro viską, kad vaikai būtų saugūs. Gaila visų ten sportuojančių žmonių ir trenerių. Liūdna, kad perspektyviems sportininkams tenka taškytis po balas. Jie garsina Lietuvą, valdžia šypsodamasi dedasi sau pliusiukus, bet nerodo jokių pastangų, kad medalius skinantys sportininkai turėtų geras sąlygas treniruotis. Turime vienintelį maniežą Panevėžyje, bet ir tas apgailėtinos būklės. Turėjome puikią, vieną iš geriausių dangų Lietuvoje, bet kiauras, o dabar jau byrantis stogas padarė savo. Liūdna, kad vaikai mato tokią situaciją“, – apgailestavo Dalia.

Užgrūdinti ir atsparūs

Manieže dirbantys treneriai atviri – sąlygos dirbti ir treniruotis tikrai nepavydėtinos. Tačiau būtų dar blogiau, jeigu tektų maniežą visai uždaryti. Lengvosios atletikos treneris Jonas Auga teigė, kad per tiek metų jie jau priprato prie įvairių darbo sąlygų, todėl labiausiai baiminasi, jog neliktų visai be sporto bazės.

„Būtų tikrai baisu, jeigu toliau negalėtume treniruotis. Aš esu tik treneris, nuo manęs sporto bazių infrastruktūra nepriklauso, bet priklauso vaikų sporto rezultatai ir pasiekimai, todėl labiausiai nerimauju, ar turėsime kur sportuoti“, – „Sekundei“ sakė J. Auga.

Pasak trenerės Aldonos Dobregienės, Panevėžio lengvaatlečių rezultatai – vieni geriausių Lietuvoje, o sąlygos treniruotis – vienos prasčiausių. Panevėžio sportininkai tik pasvajoti gali apie sąlygas, kurias turi net mažesnių miestelių lengvaatlečiai.

„Jeigu būtų geresnės sąlygos, gal ir rezultatai būtų kitokie, bet dabar yra taip, kaip yra. Mūsų sportininkai nebijo lietaus. Vasarą bėgioja lauke net lietui lyjant, tad ir pro maniežo stogą kapsintis vanduo nebaisus. Vaikai apsiauna specialius batelius, tad kojos neslysta, net kai šlapia. O dabar, kai aptvėrė dalį maniežo, sportuojame ten, kur laisva, kampuose. O kas belieka? Pasirinkimo neturime, nes stadiono, galima sakyti, taip pat nėra – visas nuėjęs lopais“, – kokiomis sąlygomis tenka dirbti, atskleidė A. Dobregienė.

Laukia geresnių laikų

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Raziūnas „Sekundei“ patvirtino, kad praėjusį šeštadienį manieže nukrito medinė arkinio stogo konstrukcija – būtent toje vietoje, pro kurią kaskart smarkiau palijus žliaugdavo vanduo. Tikėtina, kad nuo drėgmės ir lietaus medinės sijos tiesiog sutrešo ir neatlaikiusios apkrovų krito ant žemės. Laimė, per incidentą niekas nenukentėjo. Pavojinga vieta iš karto buvo aptverta, o antradienį įvertinti maniežo stogo būklę atvyko techninis pastato prižiūrėtojas.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Raziūnas viliasi, kad užteks tik sutvirtinti stogo konstrukcijas ir nereikės uždaryti maniežo, kuriame kasdien sportuoja apie trys šimtai sportininkų.

„Vizualiai apžiūrėjus didelio pavojaus nėra. Nuo stogo konstrukcijos atitrūko ne pagrindinė sija, tad aptvėrėme tik tą pavojingą vietą – maždaug 50 kvadratinių metrų iš penkių tūkstančių. Per tiek metų natūralu, kad konstrukcijos sutrūnijo. Kiek galime, dabar bandome užtikrinti saugias sąlygas sportininkams ir laukiame, kol statinį įvertins techninės priežiūros specialistai“, – „Sekundei“ aiškino S. Raziūnas.

Direktorius viliasi, kad užteks tik naujai sutvirtinti stogo konstrukcijas. Kasmet prieš žiemos sezoną įvertinama stogo būklė ir užlopomos problemų keliančios vietos, o jau kitąmet turėtų prasidėti viso pastato rekonstrukcijos darbai. Iš viso maniežui sutvarkyti numatyta skirti apie du milijonus eurų.

„Dėsime visas pastangas stabilizuoti padėtį ir užtikrinti saugias sąlygas sportininkams. Viliamės kuo greičiau sulaukti geresnių laikų. Alternatyvų neturime, būtų labai gaila, jeigu specialistai nustatytų, kad privalome dėl saugumo uždaryti maniežą. Tai būtų labai skausmingas žingsnis, nes per dieną manieže apsilanko apie trys šimtai sportininkų“, – sakė S. Raziūnas.

Gyvena laukimu

Panevėžio miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis sako, kad tolesni veiksmai priklausys nuo to, kokias išvadas pateiks pastato techninis prižiūrėtojas, atlikęs neeilinę apžiūrą.

Daugiau kaip prieš tris dešimtmečius statytas maniežas per visus tuos metus nėra nė karto rekonstruotas, tik kosmetiškai patvarkytas. Šiemet jau turėtų prasidėti statybos darbai ir per trejus metus planuojama rekonstruoti visą pastatą.

„Jau spalį turėtų prasidėti rekonstrukcijos darbai. Deja, šiemet stogo pakeisti nebus galimybių. Numatyta tik 100 tūkst. eurų, kurių pakaks sutvarkyti persirengimo kambariams bei pagalbinėms patalpoms. Suprantu, kad prioritetas yra būtent maniežo stogas, bet su tokia suma naujo stogo neuždengsime“, – teigė J. Jasiukaitis.

O jau kitąmet tikimasi iš Kūno kultūros ir sporto departamento gauti solidesnę sumą. Nors dar nėra aišku, kokios bus valstybės finansinės injekcijos į Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro maniežą, viliamasi, kad sportininkai pagaliau turės geras treniruočių ir rungtynių sąlygas.

„Kitąmet užsiprašėme gerokai daugiau lėšų, bet dar neaišku, ar visas jas skirs. Kai žinosime tikslią sumą, tada galėsime planuotis darbus. Reikia pasidžiaugti, kad šiemet jau prasidės maniežo tvarkymo darbai. Jeigu juos pradėjome su valstybės pagalba, reikia tikėtis, kad ir toliau valstybė prisidės savo lėšomis prie pastato rekonstrukcijos“, – vylėsi Sporto skyriaus vedėjas.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų