Legendinio klubo vardas pirkėjų nesudomino

Legendinio klubo vardas pirkėjų nesudomino

Lapkričio 28-oji buvo paskutinė diena, kai norintys įsigyti daugkartinio šalies čempiono, bankrutavusio futbolo klubo „Ekranas“ prekinį ženklą galėjo registruotis varžytinių pirmajame etape.

ekranas-varzytynse

Kaip ir buvo galima tikėtis, neatsirado galinčių pakloti 50 tūkstančių eurų už legendinio klubo vardą ir taures: būtent tokia pradinė kaina buvo siūlyta pradiniame varžytinių etape.

Prekinis ženklas parduodamas kartu su klubui priklausančiais keliais baldais: 5 dalių minkštasuoliais, 21 kėde, posėdžių stalu, žurnaliniu staliuku, taip pat į šį „komplektą“ įtrauktas televizorius „Sony“, vaizdo grotuvas, magnetinė lenta ir klubo iškovoti apdovanojimai.

Niekas nesusidomėjo ir kitu bankrutavusio klubo turtu: Panevėžio futbolo akademijos stadione esančia dirbtine danga su smėliu ir granulėmis. Varžytynėse šešerius metus naudota danga buvo įvertinta 30 tūkstančių eurų.

varzytynes

Savaime suprantama, kad vienintelė galima dirbtinės dangos pirkėja yra pati Panevėžio futbolo akademija (PFA). Spalio pabaigoje jos vadovas Darius Butkus teigė, kad varžytynėse pasiūlyta pradinė kaina neatitinka jos vertės: septintą sezoną tarnaujanti danga yra stipriai nudėvėta ir bepradedanti vietomis plyšti.

Maždaug po 20-ies dienų bus skelbiamas antras varžytynių etapas. Jame parduodamų objektų kaina turėtų sumažėti maždaug 15-20 procentų.

Skambučių buvo, bet rimtai šiam kartui niekas nesusidomėjo“, – dienraščiui „Sekundė“ komentavo bankroto administratorius Algimantas Galminas.

2010 metais Panevėžio futbolo akademijos stadione paklotą naują dirbtinę dangą Lietuvos futbolo federacija dovanojo FK „Ekranui“, todėl ji tapo klubo turtu. Bankrutavus klubui, danga buvo įtraukta į likvidaus turto sąrašus.

Spalio pabaigoje rašėme, kad legendinio „Ekrano“ vardas domintų „Panevėžio“ futbolo klubą, kuris šiemet dalyvavo Pirmosios lygos čempionate bei užėmė penktą vietą. Klubo atstovai neslepia ambicijų sugrįžti į stipriausią šalies A lygą.

Tačiau, pasak vieno iš „Panevėžio“ klubo dalininkų Broniaus Vaitiekūno, pradinė siūlyta kaina – tikrai per aukšta.

Prieš metus spalio viduryje Panevėžio apygardos teismas patvirtino bankrutuojančio ,,Ekrano“ kreditorių sąrašą: klubo skolos buvusiems žaidėjams, administracijos darbuotojams, „Sodrai“, Valstybinei mokesčių inspekcijai, Panevėžio futbolo akademijai, Kūno kultūros ir sporto centrui, privatiems juridiniams asmenims siekė daugiau nei 400 tūkstančių eurų.

FK „Ekrano“ bankroto bylos administratorius A. Galminas spalio viduryje kreditoriams išplatino informaciją apie ilgalaikio kilnojamojo turto kainas ir siūlomą pardavimo tvarką.

Šiame sąraše – ne tik Futbolo akademijos stadiono dirbtinė danga ir klubo prekinis ženklas, bet ir treniruokliai, magnetinis rezonanso įrenginys, metalinis garažas kelios transporto priemonės.

Sėkmingai pardavus turtą pagal bankroto administratoriaus siūlytas kainas, geriausiu atveju kreditoriai galėjo tikėtis atgauti maždaug ketvirtadalį skolos, tai yra kiek daugiau nei 100 tūkstančių eurų.

Varžytynės organizuojamos elektroniniu būdu specialiame interneto tinklalapyje.

Linas JOCIUS

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų